A magyar-portugál volt az egyik legjobb mérkõzés az Európa-bajnokságon

Nagy Gábor

2016.07.20. 15:18

Az UEFA döntött: a magyar-portugált a franciaországi Európa-bajnokság legjobb öt mérkőzése közé választotta a szövetség.

Az UEFA honlapján szerdán megjelent összeállítás nem egy szavazás eredményét ismerteti, csupán időrendben felsorolja a legjobbnak vélt öt találkozót.

A június 22-én rendezett, 3-3-as döntetlennel zárult Magyarország-Portugália csoportmeccs méltatásában kiemelik, hogy az akciódús játék során több látványos gól is született.

A mérkőzés első gólját, Gera Zoltán találatát több közönségszavazáson is az Európa-bajnokság legszebbjének választották.

Az UEFA honlapja a legjobbak között említi még az Olaszország-Spanyolország nyolcaddöntőt (2-0), a Wales-Belgium negyeddöntőt (3-1), a Németország-Olaszország negyeddöntőt (1-1, tizenegyesekkel 6-5) és a Franciaország-Izland negyeddöntőt (5-2).