Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

A magyar Dan Brownból, honi Houellebecq: avagy ki állítja meg a Végítélet óráját?

Sümeghi Lóránt

2019.03.21. 12:28

Rögvest az eladási sikerlisták élmezõnyében nyitott K.T. Zelenay hetedik regénye, A végsõ csepp. A március közepétõl elérhetõ könyv egyszerre idézi az íróra oly jellemzõ történelmi kalandregények világát, számos új ismerettel gazdagítva olvasóit, valamint a további mûveiben felbukkanó társadalomkritikát, utópisztikus látásmódot.

A végső csepp szerzője, K.T. Zelenay 2014 óta megjelent hét könyvének köszönhetően, alig fél évtized alatt az ország egyik legnagyobb írói rajongótáborára tett szert műfajában. A 2038 trilógiával és az Elveszett tekercsek nyomában regényével a magyar történelem eltitkolt lapjai után kutató író szívesen tesz kiruccanást az utópia világába is. Hetedik kötete, A végső csepp, korábbi könyvei, a Szíriai metélt és a Digitális messiás nem is oly távoli korát idézi, amikor is egyetlen nap alatt bekövetkezni látszik a Végítélet órája.

„Olyan, mintha a Jelenések könyvének lenne a folytatása” – írja A végső csepp regényről, a gyakorta magyar Dan Brownként titulált K.T. Zelenay egyik lelkes rajongója. Míg a kevésbé lelkesek néha halálos fenyegetésbe burkolt kritikával illetik az eddigi könyveivel több tízezer eladott példányszámnál járó szerzőt. A végső csepp a történelmi regényei mellett az íróra szintúgy oly jellemző, a francia kortárs Houellebecq világát idéző, végítélet utáni világba kalauzol minket. A történetet egy akár jövendölésként is felfogható társadalomkritikába ágyazva. A végső csepp nagy kérdése, hogy mindez utópiában vagy disztópiában végződik majd.

Története szerint 2022-ben Európa már épp készül belenyugodni, hogy önkéntes halált vállal a maga ásta liberális szabadosság egyre mélyülő árkában, mindjobban gyorsuló kollektív demenciával súlyosbítva már amúgy is agonizáló szellemi és fizikai létét. Amikor egy álmos reggelen az ódon vízcsövek a kontinens halálhörgését szolgáltatták az éltető víz helyett. Hogy csatába hívó kürtként, vagy a Kaszás eljövetelének fanfárjaként éli-e meg Európa, egyetlen nap leforgása alatt kiderül.

1444 évvel vagyunk az arab időszámítás után, a Malakiás-jóslat épp beválni látszik: II. Péter pápa uralkodása idején, amikor Salim, az arab koronaherceg, cége, a NOES Water váratlanul elzárja a csapokat egész Európában, merthogy esztendőkkel korábban a teljes közműhálózatot évtizedekre neki adták a brüsszeliták. Néhány óra alatt káosz lesz úrrá a „Vén Európán”, agg csontjait életerős bevándorlók ropogtatják, szedett-vedett fegyvereikkel egyre mélyülő sebeket marnak megfáradt testén. A semmiből hirtelen ébredő, sáskahad módjára a nagyvárosokat lerohanó migráns horda mellett fura megbetegedések is felütik a fejüket. Hogy ki állhat a mérgezés hátterében, az európai kultúra életben maradásának kulcskérdése.

A Végítélet órája ketyegni kezd, ha naplementéig nem születik megoldás, éjfélre az „agyzabáló” genocídium révén a kontinens összes őslakosa élőhalottá válik, miközben a más földrészről érkezők még inkább életerőre kapnak... Ám akad egy nemzet Európában, akik megannyi vész és viszály után, az őt oly régóta tépő balsors ellenére is kiáll a keresztény értékeiért, a földrész jobbsorsát is elhozhatják. Hogy a Sátán küldötte, Salim győzedelmeskedik-e, vagy a napfelkeltétől napnyugtáig megalakult újkori keresztesek, akiknek előbb még Európa dölyfös nagyurait is le kellene gyűrnie, kiderül K.T. Zelenay hetedik, utópisztikus, ám annál realisztikusabb regényéből...

K.T. Zelenayról:

A hazai sajtóban és a rajongók körében magyar Dan Brown-ként is számon tartott K. T. Zelenay fél évtizede robbant be a köztudatba, 2014-ben jelent meg trilógiájának első kötete, a 2038 – avagy a magyar történelem eltitkolt lapjai. A történetíró regényben, azaz gestában a szerző a Szent Korona és évezredes múltunk titkos üzeneteit igyekszik megfejteni, miközben olyan legendák nyomába ered, amelyek akár a történelemkönyveket is átírhatják. A folytatás, a Szent Korona végveszélyben már klasszikus kalandregény. Ahogy a 2038 trilógia záró kötete, a Jézus második élete is, ami a lehető legtöbbet adja a vallás, a hit és a történelem egyesítésében, pont azzal, hogy különbséget tesz a történeti Jézus és az Újszövetség Megváltója között. Merthogy az egyház érdeke kétezer éve nem minden esetben az igazság teljes feltárása, de ettől még a Jézusba vetett hit szent és sérthetetlen a hívők szívében.

Az író hetente átlagosan 500 ezer felhasználóhoz jut el folyamatosan frissülő Facebook-oldalával, és bár a többség szeretetéről, támogatásáról tesz tanúbizonyságot, akadt olyan is, aki halálosan megfenyegette! Mindez azonban nem tántoríthatta el a további  kutatómunkától, aminek eredményeképp 2016 május közepétől kapható a migránsválság, a háttérhatalom titkát kereső negyedik könyve. A Szíriai metélt – avagy a muttikulti végnapjai egyben folytatása, de közben egy új iránya lett munkásságának.

A Szíriai metéltet pedig a Digitális Messiás követte 2016 őszén, hisz, ha a jelent túléljük, a jövőnkért még mindig van miért aggódni. A nem is olyan távoli időben játszódó történet meglehetősen komoly társadalomkritikát fogalmaz meg. Reménykedve abban, hogy jövőképet is biztosít mind népesebb olvasótáborának.

A 2017-ben megjelent hatodik kötet, az Elveszett tekercsek nyomában a 2038 trilógiából már oly jól ismert templomosok, Jézus vérvonala titkának nyomába ered. Természetesen döbbenetes magyar vonatkozásokat felfedve, és talán a legnagyobb kincsre is rálelve!

A hetedik, A végső csepp pedig rögtön a sikerlisták élmezőnyében nyitott, már csak az a kérdés, hogy ki állítja meg a Végítélet óráját...

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére