A Liverpool a kakukktojás az európai kupákban

2016.05.05. 23:23

Az angol Liverpool törte meg a spanyol uralmat az európai labdarúgó kupákban!

Az Európa Liga elődöntőjében a Liverpool a Villarealt fogadta, miután az első mérkőzésen az utolsó pillanatban bekapott góllal 1-0-ra kikapott. Ezzel jó pozícióból várta a Mersey-parti visszavágót a spanyol együttes.

A két együttes második mérkőzésén a vörösök támadója, Daniel Sturridge volt a főszereplő. Alig telt el 7 perc a találkozóból, amikor Firmino beadására érkezett, és bár csak lábujjheggyel ért a labdához, az pont elég volt, hogy megzavarja a Villareal kapitányát, Sorianot, akiről saját kapujába pattant a labda. Ennyi kellett, hogy Klopp fiai ledolgozzák hátrányukat, egy egyébként eléggé puskaporos hangulatú mérkőzésen.

Felváltva forogtak veszélyben a kapuk, de inkább a hazai együttes uralta a meccset. Ennek a 63. percben lett meg az eredménye. Újra a Firmino-Sturridge kettősnek volt köszönhető a második gól, utóbbi higgadtam talált a kapuba. Eldőlt, hogy nem lesz hosszabbítás.

8 perccel később maga a mérkőzés is, mert Ruíz szabálytalansága sárgát ért. Mivel a spanyol előzőleg már kapott egy ilyen lapot, mehetett idő előtt zuhanyozni. Az emberelőnyt hamar kihasználta a 'Pool: Sturridge kicsit suta lövési próbálkozása pont Lallanát találta, aki a kaputól 3 méterre bepöckölte a harmadik gólt. A Liverpool teljesen megérdemelten nyert 3-0-ra és jutott az Európa Liga fináléjába.

Az ellenfele megint egy spanyol csapat lesz, a Sevilla, amely az ukrán Sahtar Donyecket fogadta. Az első mérkőzésen 2-2 volt az eredmény, a visszavágó már sokkal simábbra sikeredett.

Gameriro góljára még tudott válaszolni a Sahtar a latinos nevű horvát Eduardo révén, de a második félidőben Gameiro újra betalált, mellette Mariano is eredményes volt. Ezzel a hátránnyal már nem tudott mit kezdeni az ukrán csapat. 3-1 lett a vége, összesítésben 5-3-mal jutott a döntőbe a Sevilla.

Ezzel elmondható, hogy az európai kupák négy döntőse között 3 spanyol csapatot találunk, egyedül a Liverpool tudott befurakodni a sok hispán gárda közé.

A Bajnokok Ligájában Real Madrid-Atlético Madrid, az EL-ben pedig Sevilla-Liverpool finálé lesz.