A legjobb magyar teniszezõ tovább menetel!

Nagy Gábor

2018.01.23. 07:24

A Babos Tímea, Kristina Mladenovic magyar-francia páros bejutott a nõi párosok között az elõdöntõbe az Australian Openen.

A 142 perces meccset 6:4, 0:6, 7:6-ra nyerték meg az első kiemelt Sestini-Hlavackova, Csan Latisha cseh-tajvani duóval szemben.

Babos Tímea – aki először játszott az ausztrál Grand Slam-tornán negyeddöntőt – a meccs után úgy nyilatkozott:

"Nagyon kemény meccs volt, örülök, hogy győztünk! Rengeteg fordulat és változatosság volt végig, nem volt egyszerű. Voltak pillanatok, amikor a teniszről, volt, amikor a mentális dolgokról szólt a mérkőzés. Boldog vagyok, hogy sikerült összeszednem magam, összeszednünk magunkat a rövidítésre és azt sikerült megnyernünk! A döntő játszma igazi ki-ki szett volt. Először mi nyertük el az adogatásukat, majd azonnal vissza is brékelt az ellenfél egy nagyon jó gémmel. Utána mindenki viszonylag simán hozta a szerváját. A rövidítésben mi vezettünk 1-0-ra, majd onnan lett 1-4, aztán 6-4, 6-6, 8-6. Tényleg nagyon kemény volt, hatalmas izgalmakkal".

Az elődöntőben a Hszie Szu-vej, Peng Suaj kínai-tajvani párossal találkoznak. Kemény meccs lesz az is, mind a két játékos volt korábban első helyen a világranglistán.