A hosszabbításban szerzett góllal nagy nehezen nyert Anglia

2018.06.18. 21:54

Ezúttal csak majdnem jött be az "örök vesztes" faktor, az angolok kiszenvedték a gyõzelmet.

Anglia kifejezetten jól, talán meglepően jól kezdte a mérkőzést, az első percekben nekiestek Tunéziának. Több helyzet után meg is lett az eredménye, már a 11. percben vezetett az angol válogatott.

Sokáig úgy tűnt, hogy a megzavarodott Tunéziának nem lesz esélye, de az angolok kezdték átadni a területet az ellenfélnek, ez pedig nagy hiba volt. A 33. percben egy könnyen befújt tizenegyessel egyenlített Tunézia. A szünetig az angolok veszélyesebbek voltak, hajmeresztő jelenetek is voltak a tunéziai 16-oson belül, de gól nem esett.

A második játékrészben sokkal összeszedettebb tunéziai válogatott lépett a pályára, szépen tartották magukat, vagy mondhatjuk úgy is, hogy az angolok képtelenek voltak ziccereket kialakítani. Egyszer-egyszer Tunézia is támadást vezetett, de komoly veszély nem volt a játékukban.

Az utolsó 15-20 percre már csak arról szólt a játék, hogy Tunézia betömörült, Anglia pedig próbálkozott, több-kevesebb sikerrel. Leginkább kevesebbel, egészen a hosszabbításig, amikor Kane talált be ismét, ismét közvetlen közelről. 2–1-re nyert Anglia, de nagyon, nagyon nehezen, viszont megérdemelten.

A csoportot Belgium vezeti, utána jönnek a nyögvenyelősen diadalmaskodó angolok, majd Tunézia és Panama.