A Gyõr és a Ferencváros is bevette Németországot

Horváth Tamás

2018.10.21. 19:23

A kisalföldiek a Thüringer HC, a IX. kerületiek pedig a Bietigheim vendégeként gyûjtötték be a két pontot a nõi kézi BL csoportkörének 3. fordulójában.

A Győri Audi ETO KC címvédőhöz méltó teljesítményt nyújtott, és idegenben 38-22-re verte meg a német Thüringer HC együttesét. A győriek ezzel a tekintélyt parancsoló sikerrel három fordulót követően hibátlanul vezetik a BL-csoportjukat.

Az ETO-nál ugyan nehezebben, de a másik magyar csapat, a Ferencváros is győzni tudott. A fővárosiak a Bietigheimet múlták felül 28-25 arányban. Az első félidőben még a hazai németek vezettek egy góllal, de Fradi remek második félidőt produkált, és nagyon fontos két pontot szerzett. A fővárosi zöld-fehér lányok a kvartettjük második helyén állnak, de ugyanannyi pontjuk van, mint a csoportelső CSM Bukarestnek.