Blama: a Ferencvárost büntetõkkel ejtette ki az albán második helyezett a BL-bõl

2016.07.20. 22:48

Kiesett a Ferencváros a Bajnokok Ligájából!

A BL selejtezőjének második fordulójában az FTC az első mérkőzéshez hasonlóan 1-1-et játszott az albán bajnokság második helyezettjével, a Partizani Tiranával. Miután a hosszabbításban nem született gól, a büntetők következhettek. A Fradiból Gera, Sesták és Ramirez is hibázott, így az ellenfél elbírta, hogy a részükről Vila is hibát vétett.

Utólag nézve az első félidő közepén sorsdöntő hibát követett el az észt játékvezető, amikor Böde egészen egyértelmű buktatásáért nem adott büntetőt a Ferencvárosnak.

De igazából nem  - csak - ezen ment el ez a mérkőzés, amely nagyon jól indult. A 13. percben Gera büntetőjével vezettek a zöld-fehérek, és még utána is akadtak jó momentumok, de nagyon kevés. Sokkal szembeötlőbbek voltak az olykor hajmeresztő hibák, az ötlettelen, ütemtelen és végtelenül lassú játék. Hüsing bődületes öngólja már csak a keserű hab volt a tortára.

Ezen a mérkőzésen is kiderült, hogy a Ferencváros jobb csapat, még úgy is, hogy a Partizani ellen rémségesen gyengén játszott. A mezőnyfölény megvolt, de nagyon meddő formában. Annyira kiszámítható volt Geráék játéka, hogy egy ilyen erőkből álló csapatnak, mint az albán ezüstérmes, nem okozott gondot a támadások megállítása. Ráadásul a vendégek derekasan tördelték a játékot. Többször megesett, hogy egy apró lökésért képesek voltak az albánok perceket fetrengeni a földön. Többet voltak ott, mint talpon. Az észt spori, Thomas Tohver pedig szemrebbenés nélkül engedte ezt.

A két mérkőzés alapján a Ferencváros nem érdemelte volna meg a továbbjutást. Más kérdés, hogy a Partizani még annyira sem. Kétlem, hogy a következő körben az osztrák Salzburgnak gondot fognak okozni az albánok. Ahogyan ilyen játékkal a Ferencvárosra is inkább mészárlás várt volna.

Pedig reménykedett az ember egy ilyen Európa-bajnokság után, hogy a klubcsapatok is megmutatják mit tudnak. Legfőbb reményünk talán az FTC volt.

Bajnokok Ligája-selejtező, második forduló - visszavágó

Ferencváros - Partizani (albán) 1-1 (1-1, 1-1) Büntetőkkel: 1-3

Összesítésben: 2-2, büntetőkkel a Partizani jutott be a selejtező harmadik fordulójába