Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

A bevándorláspárti demokraták huzavonáját továbbra is az Egyesült Államok bánja

Horváth Tamás

2019.01.26. 18:45

A demokraták a fal megépítésére szánt 5,7 milliárd dolláros tétel miatt továbbra sem hajlandóak megszavazni a költségvetést.

Ahogy arról mi is beszámoltunk, egyelőre véget ért a kormányzati leállás az Egyesült Államokban, miután Donald Trump a tegnapi napon ideiglenes megállapodást kötött az ellenzékkel. Az egyezség értelmében Trump február 15-ig adott haladékot a Demokrata Párt képviselőinek, hogy megszavazzák a költségvetést.

A bevándorláspárti ellenzék az amerikai-mexikói határra szánt fal miatt nem akarja elfogadni az idei évre vonatkozó büdzsét, noha a fal megépítéséhez szükséges 5,7 milliárd dolláros tétel elenyésző a több milliárd dollárról rendelkező költségvetés összegéhez képest.

Trump és az ellenzék abban egyetértett, hogy a kormányzati leállás leginkább azt a nagyjából 800 ezer állami alkalmazottat sújtja, akik vagy ingyen dolgoztak az elmúlt 34 napban, vagy fizetés nélküli szabadságra küldték őket.

A Republikánus Párt és a Demokrata Párt mostani egyezségének értelmében a demokraták megszavaznak annyi pénzt, amelyből három hétig tovább tud működni a kormányzat. Ez idő alatt a felek tárgyalóasztalhoz ülnek, és megpróbálnak megállapodni a költségvetés kérdésében.

Ha ez nem sikerül, február 15. után Trump elrendelheti a rendkívüli állapotot, s ennek az intézkedésnek a segítségével megépítheti a falat.

A fal megépítésének a szükségességét a számok is igazolják, az amerikai belügyminisztérium adatai szerint tavaly novemberben

naponta 2000 illegális migráns lépte át az amerikai-mexikói határt.

A minisztérium becslései szerint a február 15-i határidőig a népvándorlás egy kicsit mérséklődni fog, de még így is naponta 1300 határsértés várható, ami összesen

30 ezer illegális migráns behatolását jelenti az elkövetkezendő szűk három hétben.

A statisztikák ráadásul azt mutatják, hogy a határt jogszerűtlenül átlépő bevándorlóknak csak nagyjából a felét kapják el az amerikai hatóságok, akik sokkal hatékonyabban végezhetnék a munkájukat, ha a fal a teljes déli határszakaszon megépülne.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére