Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

A baloldal legnagyobb bûne az elitizmus

Tóth Hanna

2016.11.21. 15:28

Trump sikere annak a gõgös és kirekesztõ viselkedésnek is köszönhetõ, amelyet a liberális, demokrata elit az utóbbi évtizedekben folyamatosan gyakorolt a vidéki, munkás "kékgalléros" amerikaiakkal szemben.

Trump sikere abban is rejlik, hogy a demokraták, a liberális médiaelittel karöltve teljesen figyelmen kívül hagyták a vidéki Amerika létezését.

Ha őszinték akarunk lenni, akkor be kell ismerni, hogy ez egy olyan része a világnak, amelynek az életére nem igazán látunk rá és ez adja a probléma egyik oldalát. Amerikában az elit pedig elnézett a vidéki amerikaiak szenvedései felett. Ezekről ír Fareed Zakaria az amerikai választások kapcsán született elemzésében.

Zakaria szerint a demokraták számára mindenképp fontos kell hogy legyen a szembenézés azzal, hogy mára legnagyobb társadalmi törésvonal az USA-ban a vidéki munkásosztály és a városi elit között húzódik. Azt a fajta dühöt sikerült ügyesen becsatornáznia Trumpnak, amely felett a demokraták, de még a republikánusok is sokszor kellő eleganciával siklottak el.

Az egész istenverte világ kizárólag Amerika városai körül forog” 

– olvasható a Cracked szatirikus írásában David Wong tollából. „Az ország popkultúrája csak a városlakók sorsáról szól. A legtöbb új film, sorozat, dal és videojáték New Yorkról, Los Angelesről vagy Chicagóról szól – vagy épp ezeknek a továbbképzelt városairól. Majdnem minden trend kizárólag egy- egy metropoliszból ered. A legújabb, legmenőbb iparágak is a „menőbb” városokban nőnek ki a talajból.

Ha az amerikai vidéken élsz, az rettenetes nagy szopás.”

Írta le még októberben az amerikai állapotokat testközelből az illinoisi kisvárosban született férfi.

Az évekig mellőzött, kisemmizett és az útszélén hagyott emberek számára Trump egy olyan téglaként funkcionált, amellyel betörték a kétszínű elit villáinak ablakait.

A magát inkább demokratának aposztrofáló Zakaria sem köntörfalaz többé, mikor leírja, hogy

Az elmúlt három vagy négy évtizedben az Egyesült Államok egy meglehetősen jól működő meritokráciára rendezkedett be, ahol a különböző gazdasági helyzettel megáldott emberek ugyanúgy felkapaszkodhatnak a ranglétrán, amelynek a tetejére érve legtöbbször a városokban kötnek ki. Bár ez jobb, mintha az etnikum, a leszármazás vagy a nemi identitás lenne a kulcs a jóléthez, ugyanakkor megvannak e folyamatnak is a saját hátulütői. Ahogyan minden rendszerben, úgy ebben is vannak olyanok, akik minden lehetőség ellenére sem tudnak a legfelső fokra feljutni. Lévén, hogy ez egy érdemalapú rendszerben történik, könnyű azt feltételezni, hogy ez így is van rendjén. A meritokratikus rendszer ugyanis képes elnézni azok felett, akik valamilyen oknál fogva kevesebb szerencsével lettek megáldva. Ez a rendszer morális vakságtól szenved.

A baloldal egyik legnagyobb bűne az elitizmus.

Zakaria szerint azonban nem szabad arról sem elfeledkezni, hogy Trump nemcsak a vidéki kétkezi munkásokat volt képes megszólítani, hanem a középosztályt is, illetve a káoszt erősítve teszem hozzá, hogy ahogy az egyre inkább kiderül akár még olyan más csoportokat is, mint a latinók vagy épp egy-egy hazafiasabb muszlim származású szavazó.

„Megszólította és felrázta az ország fehér többségét és hadba állította őket az ország hosszú távú demográfiai erodálódása ellen, ahogyan ezt maga a The New York Times munkatársai is megírták.

Trump politikai zsenialitása abból fakad, hogy hihetően képes beszélni az Amerikát érő két legfőbb tendenciáról a demográfiai változások által gerjesztett etnikai kérdésekről, és az ezt támogató liberális elit veszélyes elitizmusáról."

Hát igen ilyen az, amikor a valóság és a valódi emberek visszavágnak…

 

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére