24 év után bajnok a Honvéd!

2017.05.27. 21:00

Küzdelmes meccsen nyert a Kispest, az MTK pedig kiesett. A Vasas a harmadik.

Telt ház előtt, remek hangulatban kezdődött a bajnoki döntő. A Videoton valamivel veszélyesebb volt az első félidőben, de a Honvéd előtt adódott a nagyobb helyzet. A szurkolók is kitettek magukért, a félidőben annyira, hogy kicsit csúszott is a meccs.

Eppel a 60. percben szerzett gólt King beadása után, ezt követően a Honvéd hozta, amit kell, a Vidi ugyan küzdött, de nem tudtak gólt szerezni, 1–0 lett a vége.

24 év elteltével, 1993 után bajnok a Budapest Honvéd, gratulálunk!

A többi meccsen eldőlt a kiesés sorsa, az MTK nem tudta legyőzni a Paksot, sőt, csak a hajrában mentettek 1–1-re, így kiesett a patinás fővárosi csapat.

A Fradi ugyan nyert 2–0-ra a derbin, de a Vasas nagy nehezen kiszenvedett egy 1–1-es döntetlent a Mezőkövesd ellen, így a Vasas a harmadik, a Fradi a negyedik.

A Debrecen simán, 3–1-re verte a Diósgyőrt, aki csak a több győzelme miatt maradt bent.

A Gyirmót szépen búcsúzott, 2–1-re nyert Sopronban a Hali ellen.