Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

1,7 millió gyermek hal meg évente a környezetszennyezés miatt

Kékes Viki

2017.03.06. 09:28

Megrázó adatok az Egészségügyi Világszervezet (WHO) friss jelentésében.

GENF, 09:28

Az öt év alatti gyermek halálesetek közül minden negyedik összefüggésbe hozható az egészségtelen vagy szennyezett környezettel, így a koszos vízzel és levegővel, a passzív dohányzással és a megfelelő higiénia hiányával – áll az Egészségügyi Világszervezet friss jelentésében.

Az ilyen szennyezett környezet halálos kimenetelű hasmenéshez, maláriához vagy tüdőgyulladáshoz vagy vezethet, amely 1.7 millió gyermeket öl meg minden évben.

A WHO főigazgatója, Margaret Chan azt mondta:

a szennyezett környezet halálos - különösképp a fiatal gyermekek számára. Õk abban a korban vannak, amikor kifejlesztik az immunrendszerüket és szerveket növesztenek. Kisebb testük és rövidebb légutaik vannak, amelyek miatt különösen érzékenyek a vízben és a levegőben terjedő baktériumokkal szemben."

Az Egészségügyi Világszervezet friss jelentése szerint szennyezett környezetben a magzat már az anyaméhben ki van téve a szennyezett levegő vagy a passzív dohányzás miatt keletkező káros anyagoknak. Ezek növelik a gyermekkori tüdőgyulladás, vagy a krónikus légzőszervi betegségek – például az asztma – kialakulásának kockázatát. A szennyezett levegő a stroke és a rák kockázatát is növeli. A jelentés azt is megállapította, hogy az olyan háztartásokban, ahol nincs tiszta folyóvíz és megfelelő higiénia, vagy amelyek nem megfelelő fűtőanyagtól – például szén vagy trágya – szennyezettek, nagyobb a kockázata annak, hogy a gyerekek hasmenést vagy tüdőgyulladást kapnak. De a gyermekek jobban ki vannak téve az ételek és italok útján terjedő káros vegyi anyagoknak is.

A WHO közegészségügyi szakértője szerint mindent meg kellene tenni annak érdekében, hogy a gyermekek mindenhol biztonságban érezhessék magukat. Maira Neira szerint ha több pénzt fordítanánk arra, hogy eltávolítsuk a környezetünkből a szennyező anyagokat, akkor annak "masszív egészségügyi előnyei" lennének.

A WHO ezért azt sürgeti, hogy mielőbb javítsunk a vízminőségen és használjunk tisztább üzemanyagokat mindenhol a világon.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére