Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Trump elérte, hogy Észak-Koreát atommentesítsék

888.hu

2018.06.12. 09:56

Eljött a pillanat, amire 65 éve az egész világ vár. A világtörténelemben elõször találkozott egymással a regnáló amerikai elnök és Észak-Korea legfelsõbb vezetõje. Donald Trump és Kim Dzsongun kedd reggel a szingapúri Sentosa üdülõszigeten található Capella szállodában rázott kezet egymással.

Donald Trump amerikai elnök bejelentette a Kim Dzsongun észak-koreai vezetővel folytatott szingapúri csúcstalálkozó végén, hogy megállapodásuk alapján "nagyon gyorsan megkezdődik" az atommentesítési folyamat Észak-Koreában.

A dokumentumot Trump "meglehetősen átfogónak" nevezte, de mást nem mondott róla. Az észak-koreai vezető a maga részéről az aláíráskor azt mondta, "a világ jelentős változást fog tapasztalni", ő és Trump úgy döntött, hogy "maguk mögött hagyják a múltat".

Az amerikai elnök még annyit mondott, hogy "nagyon sokszor fog még találkozni" Kimmel, és – mint fogalmazott – teljesen biztos, hogy meghívja őt a washingtoni Fehér Házba. Trump "nagyon tehetséges embernek" nevezte Kimet, "aki nagyon szereti a hazáját". Kijelentette, hogy "nagyon különleges kötelék" jött létre közte és Kim között, és az Egyesült Államok kapcsolata Észak-Koreával az eddigiekhez képes nagyon más lesz.

Ez nagyon erős benyomást tesz az emberekre, nagyon boldogok lesznek, és mi orvosolni fogjuk a világ egy nagyon veszélyes problémáját"

– tette hozzá Trump.

A Fehér Ház szóvivője a Twitteren közös nyilatkozatnak nevezte az aláírt dokumentumot.
A The Wall Street Journal pedig úgy értesült, hogy a nyilatkozat négy pontot tartalmaz, amelyek egyike, hogy Phenjan megerősíti áprilisban, a panmindzsoni Korea-közi csúcstalálkozón tett vállalását, miszerint tenni fog a Koreai-félsziget teljes nukleáris leszerelése érdekében.

A nyilatkozatban a két ország vállalja, hogy új alapokra helyezik kapcsolatukat, és közös erőfeszítéseket tesznek majd, hogy tartós és stabil béke jöjjön létre a Koreai-félszigeten, emellett vállalják, hogy felkutatják és átadják egymásnak a fogságba esett és eltűnt katonák maradványait.

A Reuters szerint ez tartós változást hozhat az északkelet-ázsiai térség biztonsági helyzetében, ugyanúgy, ahogy Richard Nixon néhai amerikai elnök 1972-es pekingi látogatása is átalakuláshoz vezetett Kínában.

Eisenhowerrel együtt 11 amerikai elnök vallott eddig kudarcot abban, hogy békét kössön Észak-Koreával. Kedden azonban rengeteg vargabetű és kétség után Szingapúrban végre kezet rázott egymással az amerikai elnök és az észak-koreai vezető. Erre az 1950 és '53 közt tomboló koreai háború óta nem volt példa.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére