Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Soros-pénzek befolyásolják az eseményeket Szlovákiában Robert Fico szerint

888.hu

2021.04.22. 22:00

Szlovákiában Soros György pénze befolyásolta és befolyásolja az események alakulását – jelentette ki pozsonyi sajtótájékoztatóján Robert Fico volt szlovák miniszterelnök, akinek szavait a TASR szlovák közszolgálati hírügynökség idézte csütörtökön.

 

Fico, aki jelenleg a pozsonyi parlament legnagyobb ellenzéki pártja, az Irány (Smer – SD) elnöke, ezt arra reagálva mondta, hogy résztulajdonost váltott a második legnagyobb szlovákiai kiadóvállalat, az ország vezető liberális lapját, az SME-t is működtető Petit Press.

A kiadóvállalat csütörtökön az SME hírportálján közölte, hogy egyik eddigi résztulajdonosa, a Penta pénzügyi csoport eladja a kiadóban birtokolt 34 százalékos részét a New York-i székhelyű, „hagyományosan független médiába befektető” Media Development Investment Fundnak (MDIF) – olvasható az MTI tudósításában.

Robert Fico a váltás kapcsán azt mondta:

Az MDIF a világ egyik legnagyobb csalójának, Soros Györgynek az ellenőrzése alatt áll.

Hozzátette: a résztulajdonváltás, amely „jelentősen megváltoztatja a médiatér minőségét”, tulajdonképpen beismerése annak, hogy a szlovák politikát így befolyásolják.

Fico hangsúlyozta:

A „Soros-pénzeket” a múltban és jelenleg is egyes politikusok támogatására vagy éppen „likvidálására” használták és használják.

Fico – aki 2019 tavaszán azután kényszerült távozásra a kormányfői székből, hogy Ján Kuciak újságíró meggyilkolása után tüntetések sorozata indult a kormánya ellen – korábbi kijelentéseit megismételve leszögezte:

2019-ben egy államcsínykísérletre került sor Szlovákiában, amelynek során a tüntetéseket Soros György is támogatta.

A Petit Press kiadóban lévő résztulajdonát most eladó Penta, amely az egyik legnagyobb pénzügyi csoport Szlovákiában, 2014-ben vásárolta be magát a kiadóba. A tranzakció annak idején a liberális média zajos kritikáját váltotta ki, és magával hozta azt is, hogy a kiadó birtokába tartozó SME újságíróinak egy része távozott a laptól, és Dennik N néven egy másik liberális lapot hozott létre. A Penta pénzügyi csoport egyik társtulajdonosát, a vállalat egyik kulcsfontosságú – immár volt – vezetőjét, Jaroslav Hascákot decemberben korrupciós vádakra hivatkozva vette őrizetbe, majd tartóztatta le a szlovák Nemzeti Bűnüldözési Ügynökség (NAKA). Hascákot januárban szabadlábra helyezték a szlovák Legfelsőbb Bíróság határozata alapján, melyben a taláros testület a vizsgálati fogság elrendelésének és a büntetőeljárás megindításának jogosultságát is megkérdőjelezte – írja az MTI.

 

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére