Salvini a bejelentést követően a magyar nép iránti barátságát hangsúlyozta Orbánnak
2021.03.03. 15:00
Matteo Salvini, az Olaszországban a kormánypártok közé tartozó jobboldali Liga vezetője üzenetet küldött Orbán Viktor miniszterelnöknek, amelyben „a magyar nép iránti barátságot és közelséget” hangsúlyozta – közölte az olasz politikus pártja szerdán.
Matteo Salvini azt követően írta az üzenetet, hogy a Fidesz európai parlamenti képviselői bejelentették: kilépnek az Európai Néppárt (EPP) EP-képviselőcsoportjából, azután, hogy a néppárti frakció elfogadta az alapszabály módosítását.
Az affaritaliani.it politikai hírportál szerint a Fidesz képviselőinek helyére a néppárti frakcióban éppen a Salvini vezette Liga pályázik, amely sajtóértesülések szerint a következő hetekben tervezi jelentkezését a képviselőcsoportba. A Liga a Mario Draghi vezette, nemrégiben alakult olasz koalíciós kormányhoz csatlakozva egyebek mellett az Európai Néppárthoz való közelítést akarta magának biztosítani, ahogyan ezt korábban Giancarlo Giorgetti, a Liga politikai tanácsadója, Salvini jobbkeze, a Draghi-kormány jelenlegi gazdasági fejlesztési minisztere hangsúlyozta.
Ha a Liga csatlakozik az EPP-frakcióhoz, amelynek tagja a Silvio Berlusconi vezette Hajrá Olaszország is, akkor az Európai Néppártban az olasz képviselők lesznek többségben.
Az olasz sajtó találgatása szerint a Fidesz az Európai Konzervatívok és Reformerek (ECR) képviselőcsoportjához csatlakozhat, amelynek elnöke tavaly ősztől Giorgia Meloni, a jobboldali Olasz Testvérek (FdI) vezetője. Orbán Viktor február 25-én írt üzenetet Meloninak, amelyben a két párt közötti együttműködést erősítette meg, miután az Olasz Testvérek nem lépett be a Draghi-kormányba, és ellenzékbe vonult.
EZEK IS ÉRDEKELHETNEK
OLVASTAD MÁR?
Factcheck – A CEU állításaival szemben itt vannak a tények a felsőoktatási törvény módosításával kapcsolatban
Bajor mintát követ a külföldi egyetemek hazai működésének szabályozása.
Putyin: Akik provokációt szerveznek Oroszország ellen, meg fogják bánni!
Oroszország megtalálja a módját annak, hogy megvédelmezze érdekeit, ha más országok megtagadják a párbeszédet vele, egyúttal mindenkit óv attól, hogy túllépje a határt – jelentette ki az orosz elnök a parlament két házához szerdán intézett éves üzenetében.
Kocsis Máté Gyurcsányról: Sosem szerette, ha szembesítik a bűneivel, pedig most ez fog történni
A bukott exminiszterelnök azt nehezményezte közösségi oldalán, hogy a kormány telefonos kampányt indított a baloldal oltásellenességéről. Kocsis Máté ezt nem hagyta annyiban, és jól helyretette a baloldal vezérét.
„Hambulanciákat” hoz létre országszerte az Országos Mentőszolgálat
Győrfi Pállal, az Országos Mentőszolgálat szóvivőjével tartott sajtótájékoztatót Buvár Mariann mentőápoló annál a hamburgerezőnél, ahol ebédet merészelt vásárolni magának, ami miatt panasz is érkezett ellene.
Szentkirályi Alexandra: A koronavírus-járvány ellen az egyetlen biztonságos védelem a vakcina
Hazai sztárokkal és hírességekkel karöltve indult kampány a koronavírus elleni védőoltások mellett.