Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Óriási pofon a BLM-nek: tilos letérdelniük a brit katonáknak

Horváth Tamás

2020.07.01. 13:30

A parancsnokok végre belátták, hogy a Black Lives Matter melletti nyilvános kiállás gyakorlatilag politikai állásfoglalás – ami a hadseregben tilos.

Megtiltották a brit hadsereg katonáinak, hogy térdeléssel fejezzék ki a szolidaritásukat a Black Lives Matter (BLM) mozgalommal – írja a Daily Mail.

A lap szerint a parancsnokok azért döntöttek a tiltás mellett, mert a BLM-mozgalom túl messzire ment, és már gyakorlatilag politikai szervezetként működik.

Amikor egyenruhában vagy, nem vehetsz részt semmilyen politikai akcióban sem. Azzal, hogy letérdelsz, politikai cselekedetet hajtasz végre

– nyilatkozta egy brit katonai tisztviselő, hozzátéve, hogy ezeket a magatartási formákat régóta fennálló regulák szabályozzák.

A térdelésről szóló diskurzus azt követően jelent meg a brit hadseregben, hogy a londoni rendőrség (Metropolitan Police) zöld utat adott azon munkavállalóinak, akik a BLM melletti kiállásukat akarták kifejezni.

Térdelő brit rendőrök | Fotó: The Sun

A rendőrök térdre ereszkedése (több „antirasszista” tüntetésen is előfordult ilyen) azonban alaposan megosztja a közvéleményt és a „szakmát” is. Egy korábbi rendőr a Twitteren adott hangot az elégedetlenségének.

Soha, de tényleg soha ne térdelj re! Szégyen, hogy mi történik ma a rendőrségnél. Az én időmben ez nem fordulhatott volna elő

– írta, majd megjegyezte, hogy a londoni polgármesternek és a Metropolitan Police vezetőjének is le kellene mondania.

Dominic Raab belügyminiszter sem volt elragadtatva a térdelési hullámtól. Egy korábbi interjúban úgy fogalmazott:

kizárólag a királynő előtt és lánykérés közben vagyok hajlandó letérdelni.

 

A térdelés „hagyománya” egészen 2016-ig nyúlik vissza, amikor is Colin Kaepernick amerikaifoci-játékos azzal hívta fel a figyelmet a négerek elnyomására, hogy vigyázzállás helyett fél térdre ereszkedve hallgatta végig az amerikai himnuszt egy NFL-mérkőzés előtt. Szokását egyre többen vették át, mígnem az NFL kikötötte, hogy kötelező állni a himnusz alatt. George Floyd május 25-i halála után a térdelés az egész világon a BLM-mozgalom jelképévé vált, a jövőben már az NFL-mérkőzéseken sem lesz tilos a „véleménynyilvánításnak” ezen eszközével élni.

 

 

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére