Nem bináris bronz a női 100 méteres T34-es sprintben
2021.08.31. 16:20
Csak meg akarom mutatni minden gyereknek – fogyatékossággal élőnek és egészségesnek –, hogy ha van egy álma, valósítsa meg. Mindig van egy út, és azt meg is tudja találni”
– mondta Robyn Lambird paralimpikon.
Lambird az első olyan nem bináris sportoló, aki paralimpián érmet szerez.
Lambird mellett az ausztrál Maz Strong és az amerikai Laura Goodkind szerepelt a paralimpikonok között.
E trión kívül meg lehet említeni az amerikai gördeszkás Alana Smith és a kanadai futballsztár Quinn nevét, akik a múlt hónapban részt vettek az ötkarikás játékokon.
Szavakkal nem lehet leírni az érzelmeimet, bronz a paralimpiai debütálásomkor”
– írta Lambird az Instagram-oldalán.
Lambird szerint a fogyatékossága miatt sokszor deszexuálják, miközben ő úgy gondolja, hogy ezzel együtt is szexi, és ezt az egész világ tudomására akarja hozni.
EZEK IS ÉRDEKELHETNEK
OLVASTAD MÁR?
Meghosszabbították Ukrajnában a hadiállapotot, újabb magyar mentőcsapatok utaznak Törökországba
Orbán Viktor felszólította Brüsszelt az EU-csúcsot előkészítő videókonferencián.
A magyar mentőegység már három embert mentett ki a romok alól Törökországban
Hamarosan a 116 főből és 19 mentőkutyából álló magyar mentőegység valamennyi tagja megérkezik Törökországba, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság helyszínen lévő alakulata már három embert mentett ki élve a romok alól, köztük egy gyereket – közölte a tárca tájékoztatása szerint Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden.
A világbajnok Magnus Carlsen nem akar orosz sakkozókat látni a versenyeken
A sakkvilágbajnok Magnus Carlsen úgy véli, hogy az orosz játékosokat el kell távolítani a nemzetközi versenyekről.