Homofób miniszterelnök asszonyoktól tartanak a britek
2016.07.08. 09:58
A Brexit-ellenes szigetországi liberális média megkezdte újabb rohamát a brit függetlenedés potenciális arcai ellen.
Ezúttal a "középkori mentalitást" idéző homofóbiát emlegették fel vészjóslóan, amelyet elmondásuk szerint Andrea Leadsom Brexit-párti és Theresa May mérsékelt politikus asszony is képvisel.
A vádaskodások értelmében elfogadhatatlannak tartják a liberális kritikusok Leadsom azon állításait, melyben kifejtette, hogy
a homoszexuálisok templomi házasságát ellenzem, mert az számtalan keresztény hívőt nemcsak megbotránkoztat, hanem meg is bánt."
Emellett a toleranciára pusztán politikai motivációból hivatkozó Brüsszel-pártiak a másik miniszterelnöki jelöltet, Theresa Mayt sem kímélték. Felrótták a politikus asszonynak, hogy még 1998-ban indítványozta, hogy a helyi londoni városrészekben ne támogassák a homoszexualitást - kiváltképpen iskolák környékén - különböző társadalmi jellegű kampányok formájában. Mi több, az egynemű családok gyermekvállalásának koncepciójára is nemmel szavazott.
EZEK IS ÉRDEKELHETNEK
OLVASTAD MÁR?
Mélyponton Joe Biden népszerűsége
Egy friss közvélemény-kutatás szerint Joe Biden amerikai elnök népszerűségi indexe májusban hivatali idejének eddigi mélypontjára csökkent: az amerikai lakosság alig 39 százaléka elégedett a teljesítményével, és még a Demokrata Párt tagjainak körében is egyre növekszik az elnök tevékenységével kapcsolatos borúlátás.
Bukarestben a Sepsi tiszteletére szólt a székely himnusz
Román Kupagyőztes lett a sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, és kijutott a nemzetközi porondra, a Konferencia-liga selejtezőjében szerepelhet. A székelyföldi labdarúgóklub a bukaresti Giulesti Stadionban 2–1-re verte a Voluntarit. S bármennyire nem tetszett néhány román lap tudósítójának, a veszteseknek végig kellett hallgatnia a székely himnuszt a sporttörténeti győzelmet aratott Sepsi híveinek előadásában.
Az északír dominó
Hiába aratott két hete történelmi győzelmet Észak-Írországban az ír sziget újraegyesítése mellett síkra szálló baloldali–nacionalista Sinn Féin párt, a kormányalakítás továbbra is jelentős nehézségekbe ütközik. Észak-Írországban a társadalmi béke biztosítása érdekében kötelezően a választáson legtöbb szavazatot kapó katolikus és protestáns pártoknak kell koalícióra lépniük, azonban a protestáns Demokratikus Unionista Párt komoly feltételhez köti a kormányban való részvételt. A küszöbön álló turbulencia szinte garantált, ami könnyen jelentheti akár azt is, hogy az északír helyzet valódi dominó-hatást elérve az egész Egyesült Királyság felbomlásához fog vezetni.