Felgyújtottak egy templomot Svédországban
2020.02.27. 13:03
Ismeretlen elkövetők felgyújtottak egy templomot a svédországi Uppsala városában.
A lángoló épületre az épp arra járó rendőrök figyeltek fel, akik portoltóval próbálták meg eloltani a tüzet. Ez azonban kevésnek bizonyult, ugyanis a templom fából épült, így a lángok több méter magasra kúsztak fel az épület homlokzatán. A tűzoltók hamar a helyszínre érkeztek, és sikerült eloltaniuk a tüzet.
Andreas Örth, a helyi rendőrség munkatársa szerint sokkal komolyabb károk is keletkezhettek volna, ha a rendőrök nem veszik észre időben a tüzet.
A rendőrség az incidenst gyújtogatásként kezeli, azonban egyelőre nincsenek gyanúsítottak, és azt sem közölték, hogy keresztényellenes motivációjú volt-e a támadás.
Mindenesetre azt tudni lehet, hogy a felgyújtott templom a Gottsunda negyedben található, amely köztudottan egy no-go zóna, vagy ahogy a svédek politikailag korrektül mondják: rendkívül sebezhető terület.
EZEK IS ÉRDEKELHETNEK
OLVASTAD MÁR?
Mélyponton Joe Biden népszerűsége
Egy friss közvélemény-kutatás szerint Joe Biden amerikai elnök népszerűségi indexe májusban hivatali idejének eddigi mélypontjára csökkent: az amerikai lakosság alig 39 százaléka elégedett a teljesítményével, és még a Demokrata Párt tagjainak körében is egyre növekszik az elnök tevékenységével kapcsolatos borúlátás.
Bukarestben a Sepsi tiszteletére szólt a székely himnusz
Román Kupagyőztes lett a sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, és kijutott a nemzetközi porondra, a Konferencia-liga selejtezőjében szerepelhet. A székelyföldi labdarúgóklub a bukaresti Giulesti Stadionban 2–1-re verte a Voluntarit. S bármennyire nem tetszett néhány román lap tudósítójának, a veszteseknek végig kellett hallgatnia a székely himnuszt a sporttörténeti győzelmet aratott Sepsi híveinek előadásában.
Az északír dominó
Hiába aratott két hete történelmi győzelmet Észak-Írországban az ír sziget újraegyesítése mellett síkra szálló baloldali–nacionalista Sinn Féin párt, a kormányalakítás továbbra is jelentős nehézségekbe ütközik. Észak-Írországban a társadalmi béke biztosítása érdekében kötelezően a választáson legtöbb szavazatot kapó katolikus és protestáns pártoknak kell koalícióra lépniük, azonban a protestáns Demokratikus Unionista Párt komoly feltételhez köti a kormányban való részvételt. A küszöbön álló turbulencia szinte garantált, ami könnyen jelentheti akár azt is, hogy az északír helyzet valódi dominó-hatást elérve az egész Egyesült Királyság felbomlásához fog vezetni.