Bosszút állnak a brit önkéntesek a manchesteri terrortámadásért
2017.05.25. 09:58
Rakkában állnának bosszút a hétfői merénylet miatt a szíriai kurdok kötelékében harcoló brit önkéntesek. A manchesteri terrortámadás csak még jobban megerősítette bennük azt a hitet, hogy az Iszlám Államot minél előbb el kell pusztítani.
Nagy-Britanniából nemcsak azért utaznak Szíriába, hogy az ISIS-hez csatlakozzanak, hanem azért is, hogy leszámoljanak a terrorszervezettel.
Michael Enright, a Szíriában harcoló kurd Népvédelmi Egységek (YPG) kötelékében harcoló brit önkéntes a hétfői támadást követően azt üzente a Twitteren, hogy amikor bevonul az Iszlám Állam által elfoglalt Rakka városába, nem lesz irgalmas. Mint mondta:
nem várok kegyelmet, és nem is adok kegyelmet."
Egy másik önkéntes a Facebookon pedig azt írta: a kurdok és a szövetségesek nemsokára beveszik Rakkát, és ezzel "levágják a kígyó fejét".
EZEK IS ÉRDEKELHETNEK
OLVASTAD MÁR?
Mélyponton Joe Biden népszerűsége
Egy friss közvélemény-kutatás szerint Joe Biden amerikai elnök népszerűségi indexe májusban hivatali idejének eddigi mélypontjára csökkent: az amerikai lakosság alig 39 százaléka elégedett a teljesítményével, és még a Demokrata Párt tagjainak körében is egyre növekszik az elnök tevékenységével kapcsolatos borúlátás.
Bukarestben a Sepsi tiszteletére szólt a székely himnusz
Román Kupagyőztes lett a sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, és kijutott a nemzetközi porondra, a Konferencia-liga selejtezőjében szerepelhet. A székelyföldi labdarúgóklub a bukaresti Giulesti Stadionban 2–1-re verte a Voluntarit. S bármennyire nem tetszett néhány román lap tudósítójának, a veszteseknek végig kellett hallgatnia a székely himnuszt a sporttörténeti győzelmet aratott Sepsi híveinek előadásában.
Az északír dominó
Hiába aratott két hete történelmi győzelmet Észak-Írországban az ír sziget újraegyesítése mellett síkra szálló baloldali–nacionalista Sinn Féin párt, a kormányalakítás továbbra is jelentős nehézségekbe ütközik. Észak-Írországban a társadalmi béke biztosítása érdekében kötelezően a választáson legtöbb szavazatot kapó katolikus és protestáns pártoknak kell koalícióra lépniük, azonban a protestáns Demokratikus Unionista Párt komoly feltételhez köti a kormányban való részvételt. A küszöbön álló turbulencia szinte garantált, ami könnyen jelentheti akár azt is, hogy az északír helyzet valódi dominó-hatást elérve az egész Egyesült Királyság felbomlásához fog vezetni.