Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Április 12-én indul a támadás Magyarország ellen Brüsszelbõl

Horváth József György

2018.03.13. 21:28

Az Európai Parlament (EP) állampolgári jogi bizottsága (LIBE) április 12-i ülésén tartja az elsõ vitát Judith Sargentini holland zöldpárti EP-képviselõ a jogállamiság magyarországi helyzetérõl szóló különjelentésérõl, amelynek szeptemberi megszavazása esetén a testület kezdeményezheti az uniós alapszerzõdés hetes cikke szerinti eljárás megindítását - közölte az uniós parlament sajtóosztálya kedden.
BRÜSSZEL, 21:28

Az Európai Parlament (EP) állampolgári jogi bizottsága (LIBE) április 12-i ülésén tartja az első vitát Judith Sargentini holland zöldpárti EP-képviselő a jogállamiság magyarországi helyzetéről szóló különjelentéséről, amelynek szeptemberi megszavazása esetén a testület kezdeményezheti az uniós alapszerződés hetes cikke szerinti eljárás megindítását - közölte az uniós parlament sajtóosztálya kedden.

Az áprilisi választások tétje ezzel még nagyobb lett. Hiszen nem mindegy, hogy egy erős, nemzeti szuverenista kormány száll szembe Sargentini és Brüsszel hazug lejáratásával, vagy egy önfeladó, bábuként mozgatható, és unió előtt térdre boruló csődtömeg.

A tájékoztatás szerint az állampolgári jogi bizottság tagjai a plenáris felkérésére azt vizsgálják, hogy Magyarország kapcsán fennáll-e az uniós alapértékek megsértésének egyértelmű veszélye. Ha a válasz igen, akkor az EP arra kérheti az Európai Unió Tanácsát, hogy tegye meg az ilyenkor szükséges lépéseket. "A demokrácia, jogállamiság és alapvető jogok helyzetének romlására" hivatkozva az Európai Unióról szóló szerződés 7-es cikkelye alapján a képviselők tavaly májusban arra utasították a LIBE bizottságot, hogy készítsen plenáris szavazásra kerülő különjelentést Magyarországról.

Mint elmondták, a szakbizottság szavazására júniusban kerül sor. A jelentéshez várhatóan az EP több bizottsága – az alkotmányügyi, a kulturális és oktatási, valamint a költségvetés-ellenőrzési szakbizottság – is csatolni fogja a véleményét. Az uniós parlament plenáris ülése a szövegről szeptemberben szavaz. A javaslat elfogadásához a leadott voksok több mint kétharmadára és az összes képviselő abszolút többségének támogatására (vagyis legalább 376 szavazatra) lenne szükség az EP-ben. Ezután a miniszteri tanács négyötödös többséggel dönthet arról, fennáll-e a veszélye annak, hogy Magyarországon csorbulnak az EU alapértékei.

A hetes cikk olyan, többlépcsős eljárást tesz lehetővé, amely – az európai uniós alapértékek súlyos és módszeres megsértése esetén – végső soron akár az érintett ország szavazati jogának felfüggesztésével is járhat, ehhez azonban az összes többi tagállam egyhangú támogatására van szükség.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére