Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

A Vatikán nem kíván beleszólni a homofóbia elleni olasz törvénytervezet vitájába

888.hu

2021.06.24. 19:00

A Vatikán nem kíván beleszólni a homofóbia elleni olasz törvénytervezet parlamenti vitájába – mondta Pietro Parolin bíboros, szentszéki államtitkár a Vatican News katolikus hírportálnak adott, csütörtökön közölt interjúban.

 

Ellene vagyunk bármilyen olyan magatartásnak vagy gesztusnak, intoleranciának vagy gyűlöletnek, amely emberek ellen irányul szexuális orientációjuk miatt”

– mondta a 66 éves Parolin, aki nem hivatalosan a Vatikán második számú vezetőjének számít.

A Vatikán képviselői egy hete megjelentek Olaszország szentszéki nagykövetségénél, és jegyzéket adtak át, tiltakozásul a törvénytervezet ellen. A Szentszék arra hivatkozva kérte a homofóbia és transzfóbia elleni jogszabálytervezet módosítását, hogy a változtatások sértenék a katolikusok véleményszabadságát.
Sajtóbeszámolók precedens nélkülinek nevezték az állam és az egyház modern kori kapcsolatainak történetében azt, hogy a Vatikán „beleszól” az olaszországi törvényalkotásba.

A Vatikán a közte és Olaszország között 1929-ben létrejött, a felek kapcsolatait szabályozó lateráni egyezményre hivatkozva kifogásolta, hogy a törvénytervezet korlátozhatja a katolikus híveknek a szerződésben garantált vallásszabadságát. A Szentszék jogi értelmezése szerint a törvénytervezet csorbítja az egyház szabadságát és a hívők véleménynyilvánítását, mivel utóbbinak büntetőjogi következménye lehet.

Mario Draghi olasz miniszterelnök szerdán felszólította a Vatikánt, hogy ne avatkozzon bele a homofóbia elleni törvénytervezet parlamenti vitájába, mert Olaszország világi állam.

A törvénytervezet a büntető törvénykönyv diszkriminációra vonatkozó részét akarja módosítani: a faji, a nemzetiségi és a vallási okokból eredő kirekesztést a biológiai nem, a társadalmi nem, a szexuális orientáció, valamint a testi és a szellemi fogyatékosság miatti diszkriminációval egészítenék ki súlyosbító körülményként. A javaslat jelenleg a felsőházi szavazás időpontjának kitűzésére vár.

 

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére