A tiltás ellenére Hollandiából érkeztek Kim Dzsongun 145 milliós Mercedesei
2019.07.17. 12:10
A Center for Advanced Defense Studies jelentésére hivatkozva a Wall Street Journal azt írja, 2015 és 2017 között összesen 90 országban fordultak meg az Észak-Korea felé tartó luxuscikkek. Mint ismert, az ENSZ Biztonsági Tanácsa egy 2006-os határozatban megtiltotta a luxuscikkek exportját az elzárt ázsiai országba büntetésül annak nukleáris programjáért. Ugyanakkor a BT tagjai nem tudtak megegyezni a luxuscikkek pontos meghatározásában, ami tág teret hagyott az értelmezésnek.

Phenjanban januárban tűnt fel először a jármű. A Mercedest gyártó Daimler német autógyár tavasszal jelezte: fogalma sincs, hogyan juthatott Kim a páncélozott luxusautókhoz, hiszen semmilyen üzleti kapcsolata nincs a nemzetközi szankciókkal sújtott Észak-Koreával. A beszámoló szerint a két Mercedes limuzint a rotterdami kikötőben tették hajóra tavaly júniusban, és október elején érkezett meg az oroszországi Nahodkába, ahonnan napokkal később útnak indították az észak-koreai főváros felé.
A kutatóintézet jelentése a nyilvánosság számára hozzáférhető adatokon – vállalati nyilvántartásokon, kereskedelmi és vámjegyzékeken, illetve hajókövetési információkon – alapul. „A szállításban részt vevő kereskedelmi szervezetek több országban működnek, jelentős áruszállítási kapacitásokkal rendelkeznek és más tiltott kereskedelmi tevékenységet is folytatnak Észak-Koreával, például hajók közötti transzferek, szénexport, külföldi munka és fegyverkereskedelem” – hívta fel a figyelmet a jelentés. A dokumentumban az áll, hogy észak-koreai vállalatok külföldi fiókjai létfontosságú gazdasági funkciókat támogatnak, köztük a hajók közötti transzferek pénzelését és összehangolását.
OLVASTAD MÁR?
Zsugorodnak a madarak a klímaváltozás miatt
Az éghajlat melegedése miatt csökken a madarak testmérete, miközben nő a szárnyfesztávolságuk – derült ki a témában készített eddigi legnagyobb tanulmányból.
„A migráció a legnagyobb biztonsági kihívás Európában”
A migráció a legnagyobb biztonsági kihívás Európában, illetve az, hogy a Nyugat-Balkánra nem hárul kellő figyelem – jelentette ki Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára és miniszterhelyettes Pozsonyban ahol beszédet mondott az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet (EBESZ) éves miniszteri konferenciáján csütörtökön.
Győri késelés: a 17 éves támadó a tanári székben ülve várta meg a rendőröket
Késelés történt egy győri iskolában: egy diák többször megszúrt egy tanárnőt csütörtök délben. A rendőrség az ügyben emberölési kísérlet gyanúja miatt indított nyomozást. Az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) azt közölte, hogy kész minden támogatást megadni a tanárnőnek és az érintett szakképzési intézménynek. Az M1-nek a diák osztálytársai azt nyilatkozták, hogy a késelő lobbanékony természetű.
Továbbra is az Szegedi Tudományegyetem a legzöldebb magyar felsőoktatási intézmény
Továbbra is a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) a legzöldebb felsőoktatási intézmény Magyarországon, a fenntarthatósági szempontok alapján készült GreenMetric világrangsorban a 74. helyen végzett – tájékoztatta az SZTE közkapcsolati igazgatósága csütörtökön az MTI-t.
Magyarország hatékony uniós fellépést szorgalmaz a pénzmosás és a terrorizmus ellen
A pénzmosás és a terrorizmus elleni egységes és hatékony fellépés az Európai Unió minden tagállamának közös érdeke, de Magyarország továbbra sem támogatja a hatáskörök indokolatlan elvonását a nemzeti hatóságoktól – hangsúlyozta Varga Mihály az EU pénzügyminisztereinek (Ecofin) csütörtöki ülésén a tárca közleménye szerint. A tárcavezető szerint egy újabb, uniós intézmény létrehozása előtt tisztázni kell annak szerepét és azt, hogy valós megoldást jelentene-e az európai polgárok biztonságának javítására.
Úgy növekszik a magyar gazdaság, hogy már az IMF sem győzi prognózisokkal
Az IMF tovább javította Magyarország idei és jövő évi gazdasági bővülésére vonatkozó előrejelzését: a 2019-est 4,9 százalékra, a 2020-ast pedig 3,5 százalékra emelte a novemberben várt 4,6 és 3,3 százalékról.
Elveszik az osztrák állampolgárságot az Iszlám Állam terroristájától
Az Iszlám Állam terroristája, Azad G. elveszíti osztrák állampolgárságát – jelentette be határozatát a bécsi főpolgármesteri hivatal csütörtökön. A döntés még nem jogerős.
Nem bírnak magukkal, Merkelék ismét a betelepítési kvótákhoz nyúlnának
Annak ellenére, hogy a kötelező szót nem használják a nyilvánosságra hozott dokumentumban, egyértelmű, hogy a rendszer minden uniós országra kötelező érvényű lenne.