A nõi kvóták érdekében megtilthatják a férfiak toborzását az ausztrál hadseregbe
2017.08.13. 17:58
Sajtóértesülések szerint az Ausztrál Védelmi Erő megtiltaná a férfiak toborzását a hadsereg egyes kötelékeibe annak érdekében, hogy feltornázza a női katonák számát.
Az ausztrál News Corp értesülései szerint a hatóságnál dolgozó, toborzásért felelős munkatársak közül többüknek "felülről" jelezték, hogy egyes kötelékekbe – beleértve a gyalogságot is – nem vehetnek fel férfi jelentkezőket, ugyanis az aránytalanul torzítaná az eddig nehézkesen elért női kvótájukat.
Kritikusok szerint a feminizmusnak és politikai korrektségnek aránytalanul fejet hajtó intézkedésnek súlyos következményei lehetnek, amelyek az ausztrál hadsereg harci képességét is veszélyeztetheti. Bernie Gaynor ausztrál konzervatív képviselő szerint
itt nemcsak a PC-kultúra agyatlan térhódításáról van szó, hanem konkrétan kezd megjelenni a férfiak elleni diszkrimináció is."
Az értesülések kapcsán – melyeket több forrás is alátámasztott – megkérdezték a védelmi minisztert is, aki válaszában tagadta, hogy lenne ilyesfajta toborzási direktíva. Ugyanakkor a News Corp megjegyzi: az elmúlt időszakban meghirdetett 50 lehetséges katonai állásból 35-nél jelezték, egyedül nőket várnak a pozíciók betöltésére.
EZEK IS ÉRDEKELHETNEK
OLVASTAD MÁR?
Szijjártó: Az Öböl-térség felértékelődött a globális stabilitás szempontjából
Az Öböl-térség egyre fontosabb szerepet tölt be a világ stabilitása szempontjából, legyen szó a fizikai biztonságról vagy az energiaellátásról, és ez az ukrajnai háborúval csak tovább erősödött – jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, miután bahreini kollégáját fogadta kedden Budapesten.
Amerika vadászgépet, Görögország tankot nem szállít az ukránoknak
Kuleba viszont 120-140 tankra számít.
Novák Katalin Sergio Mattarella olasz elnökkel folytatott megbeszélést
Az orosz-ukrán háború volt a fő témája Novák Katalin köztársasági elnök és Sergio Mattarella olasz elnök megbeszélésének kedden Rómában.
„Ukrajna több mint százhúsz nyugati harckocsira számít a közeljövőben”
Ukrajnának 120-140 modern nyugati harckocsit kell kapnia az első segélyhullámban szövetségeseitől – jelentette ki Dmitro Kuleba ukrán külügyminiszter keddi sajtótájékoztatóján.