Bucira verte ellenfelét, csoportelső Magyarország a vízilabda Európa-bajnokságon

2020.01.18. 20:03

Märcz Tamás csapatának húsz góllal kellett megvernie ellenfelét ahhoz, hogy a kvartett élén végezzen. Sikerült.

Magyarország Málta ellen játszotta utolsó csoportmérkőzését a budapesti vízilabda Európa-bajnokságon. A spanyolok elleni döntetlen miatt a gólkülönbség döntött a csoportelsőségről, ami azért volt fontos, mert a kvartettet megnyerő válogatott egyből a negyeddöntőbe jut, a második viszont játszik a nyolcaddöntőben is.

A korábbi mérkőzések alakulása miatt (Magyarország–Spanyolország 11–11; Magyarország–Törökország 19–5, Spanyolország–Málta 23–7, valamint Spanyolország–Törökország 24–7) a férfi magyar csapatnak minimum húsz góllal kellett nyernie a csoport megnyeréséhez.

A kívánt eredmény végül bőven meglett, már a harmadik negyed végén 21–0-ra vezettünk, míg a végeredmény 26–0 lett, így Magyarország a csoportja élén végzett!