Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Unterberger: a baloldalé a nyugati sajtó

Bertha László

2016.10.18. 08:58

A Népszabadság felfüggesztése miatt azonnal megindították a támadást a Magyarországról kivándoroltak és otthoni balliberális barátaik.

A Népszabadság felfüggesztése miatt azonnal megindították a támadást a Magyarországról kivándoroltak és otthoni balliberális barátaik.

A közismert osztrák újságíróval, a Die Presse és a Wiener Zeitung egykori főszerkesztőjével készített interjút a Magyar Hírlap. Andreas Unterberger a lapnak elmondta, hogy az osztrák és a német sajtó túlnyomórészt baloldali, így nem kell meglepődni azon, hogy elragadtatják magukat Orbán Viktor bírálatában, míg a 2006-os erőszakos események nem érték el az ingerküszöbüket.

Andreas Unterberger a Népszabadság-ügy kapcsán nemrég egy véleménycikket is publikált, melyben leírta, hogy képmutató a magyar sajtószabadságért való aggodalom az osztrák és a nyugati média, illetve az Európai Bizottság részéről.

Ezzel kapcsolatban az újságíró a Magyar Hírlapnak elmondta, hogy az osztrák és jórészt a német sajtó is a magyarországi balliberálisok feltételezéseit és összeesküvés-elméleteit visszhangozza, mivel az újságírók többsége baloldali. Ez a logika természetesen nemcsak Magyarország esetében működik:

legyen az bevándorlás, migráció, gazdaság. Ausztriában az újságírók nyolcvan-kilencven, Németországban hetven-nyolcvan százalékban baloldaliak.”

Az újságíró hozzátette, hogy Ausztriában és több más nyugati országban sokan élnek olyanok, akik Magyarországról vándoroltak ki, és továbbra is szoros kapcsolatokat ápolnak a magyarországi liberális barátaikkal. Õk a Népszabadság ügyében azonnal meg is indították a kampányt, gondoljunk csak Paul Lendvaira.

A Magyar Hírlap azon kérdésére, hogy ha korábban az ő irányítása alatt álló Die Pressébben például az osztrák szocialistáknak lett volna 25 százalékos tulajdonrésze, nevezte-e volna bárki függetlennek, ahogyan azt a Népszabadsággal teszi az osztrák sajtó, Unterberger kijelentette, hogy természetesen nem, ahogyan erre a saját cikkében is utalt.

A szocialista pártnak húsz évvel ezelőtt megvolt a saját lapja, az Arbeiter-Zeitung. Pártlap volt, de becsukták olvasói érdeklődés és így megfelelő bevételek hiányában. Nagyon kevesen tudják, de ez a lap a második világháború után a legnagyobb példányszámú napilap volt Ausztriában. Vagyis a története nagyon hasonlatos a Népszabadságéhoz.”

– mondta a Die Presse volt főszerkesztője.

Andreas Unterberger szerint a nyugati médiában nem tisztességes az, ahogyan Orbán Viktorról írnak, de Ausztriában is igencsak hasonló jelzőket kapnak az Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) vagy a konzervatív Néppárt egyes politikusai. Aki ezektől az újságíróktól jobbra áll, az fasiszta, diktátor és a többi.

Az osztrák újságíró arra kérdésre, hogy a Gyurcsány-rezsim alatt miért is hallgatott az osztrák sajtó, elmondta, hogy ez is annak tudható be, amit korábban említett. Ezek az újságírók főként baloldaliak. A másik ok, hogy a magyar nyelvet igen nehéz megérteni külföldieknek.

Tegnap nagyjából hetedszer olvastam vagy Paul Lendvaitól, vagy valamelyik hozzá közel álló újságírótól, hogy Magyarország „Führerstaat”, azaz „Führer-állam”.”

– jegyezte meg az Unterberger, majd hozzátette, hogy érdekes módon az osztrák sajtó soha sem diktatúrázza Szaúd-Arábiát, holott az. Magyarország viszont nem.

(Magyar Hírlap)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére