Transznemû sportoló sikerétõl hangos a nyugati sajtó

Nagy Gábor

2017.02.26. 11:58

Mack Beggs középiskolai birkózó szombaton bajnoki címet szerzett a texasi állami bajnokságon. A középiskolai sportoló a nõi, 110 kilogrammos kategóriában tudott gyõzedelmeskedni.
DALLAS, 11:58

Mack Beggs középiskolai birkózó szombaton bajnoki címet szerzett a texasi állami bajnokságon. A középiskolai sportoló a női, 110 kilogrammos kategóriában tudott győzedelmeskedni.

Mack Beggs 17 éves amerikai tinédzser, aki születésekor még a gyengébbik nemhez tartozott, most már azonban férfinak vallja magát.

Beggs szombaton elindult a texasi állami birkózó bajnokságon, ahonnan címmel tért haza.

Formáját nézve nem volt kérdés, hogy valamilyen érmet fog nyerni, hiszen már eleve úgy érkezett a szombati megmérettetésre, hogy felállított egy 52–0-ás veretlenségi rekordot. Mivel Beggs férfinak vallja magát, sokan kérdőre vonják azért, hogy miért nem a férfiak között indult.

A Reuters beszámolójából azonban kiderült, a texasi szabályok szerint minden versenyzőnek a születési neme alapján kell elindulnia.

Sokak szerint győzelmét csak a különböző "szteroidoknak" köszönhette – melyek alkalmazását állami és szövetségi szinten is tiltják, azonban mind a liberális média, mind pedig a liberális értelmiség azzal a jogszabállyal védekezik, hogy Beggs a különböző szereket csak "orvosi" célra szedi.

Ugyanakkor egyelőre még kétséges a sportoló címe, hiszen az előbb említett szteroidok miatt egy másik sportoló édesapja megpróbálja megvétózni Beggs győzelmét. Kérdés, kinek lesz igaza.