Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Több mint ötezren tüntettek Brüsszelben az ENSZ migrációs paktuma ellen

Horváth Tamás

2018.12.16. 18:30

A dokumentum aláírása kormányválságot okozott Belgiumban.

Tömegek vonultak utcára vasárnap Brüsszelben, hogy kifejezzék tiltakozásukat az ENSZ migrációs paktuma ellen. A tüntetők egy kisebb csoportja összetűzésbe keveredett a kivezényelt rendőrökkel, akik végül könnygázzal és vízágyúval oszlatták fel a tömeget – írja az MTI.

A hatóságok szerint nagyjából 5500 ember vett részt a több mint tíz flamand bevándorlásellenes és jobboldali szervezet által meghirdetett demonstráción.

A tiltakozók egyebek mellett a határok lezárását és Charles Michel miniszterelnök lemondását követelték, sokan baloldal- és migránsellenes rigmusokat skandáltak.

Néhány százan összetűzésbe keveredtek a brüsszeli rendőrséggel, illetve megpróbáltak bejutni az Európai Bizottság épületébe, amelynek több ablakát is betörték. A rendfenntartók erre válaszul könnygázt és vízágyút vetettek be, s nagyjából ötven embert őrizetbe vettek.

A belváros egy másik pontján eközben migránspárti ellentüntetők gyülekeztek, ők körülbelül ezren lehetettek, de a helyi sajtó jelentései alapján délután négy órára már helyreállt a nyugalom a belga fővárosban.

Érdekesség, hogy eredetileg nem engedélyezték a két tüntetés egy időben történő megtartását az esetleges összecsapások és rendbontás elkerülése végett, az illetékes hatóság később azonban visszavonta a tiltást, aláhúzva, ez nem elegendő indok a gyülekezési szabadság korlátozására.

Az ENSZ migrációs csomagja kormányválságot okozott Belgiumban, ugyanis az Új Flamand Szövetség (N-VA) nevű flamand nacionalista párt az előző héten kilépett a kormánykoalícióból, miután Charles Michel miniszterelnök a párt tiltakozása ellenére aláírta a paktumot.

Az egyezmény jóváhagyási folyamatából Ausztrália, az Egyesült Államok és Izrael mellett több európai uniós tagország, köztük Ausztria, Csehország, Lengyelország, Magyarország és Szlovákia is kilépett végül.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére