Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Soros megint megtámadta Magyarországot

gfg

2015.11.27. 11:37

Soros lapja megírta, hogy egy Soros által finanszírozott civil szervezet megtámadta Magyarországot, az Európai Bizottság pedig zöld utat adott a kezdeményezésnek.

Nézzük, miről is van szó?

Az Európai Humanista Föderáció (EHF) október 2-án európai polgári kezdeményezést indított azért, hogy Magyarország ellen vesse be az Unió a 7-es cikkely alkalmazását, vagyis vonják meg hazánk szavazati jogát.

 

A kezdeményező bábszervezetről azt kell tudni, hogy radikális baloldali és keresztényellenes, jelszava:

„Építsünk egy szekuláris Európát mindenkinek.”

Brüsszelben székel és 50 tagszervezete van 20 európai országban. Az Európai Humanista Föderáció elnöke az a Pierre Galand, aki a belga Szocialista Párt tagja és tanácsadója. A párt értelemszerűen a szoci internacionálé tagja. Éljen a nemzetköziség!

 

Az „európai humanisták” Soros kottájából játszanak.

Galandék magukénak vallják a Soros által is hangoztatott „Nyílt Társadalom” elveit. Az inteneten követői a Soros által fenntartott Társaság a Szabadságjogkért elnevezésű gittegyletnek. A Soros által finaszírozott hasonszőrű szervezetekhez igazodva fő témáik: az állam és egyház elválasztásának követelése, az ateisták jogainak védelme világszerte, az esélyegyenlőség, abortuszpártiság, emberi jogi aktivisták hálózatainak erősítése, a melegházasság elismerésének követelése. A Humanista Föderáció honlapján szereplő partnerszervezetek között is csupa Soros által pénzelt szervezetet találunk, mint például, a CRR, a CFC vagy az ILGA-Europe (Nemzetközi Leszbikus, Meleg, Biszexuális, Transznemű és Interszexuális Egyesület) nevű melegjogi szervezet.

 

Az EHF belga tagjának, a Centre d’Action Laïque-nek (CAL) a jelenlegi elnöke Henri Bartholomeeusen 2005 és 2008 között a Grand Orient Belgium nevű szabadkőműves társaság nagymestere volt. A CAL-nél korábban az elnöki posztot Pierre Galand töltötte be, aki az EHF jelenlegi elnöke. A CAL volt elnöke nem most próbálkozik először megmondani a magyaroknak a frankót: 2012-ben aláírt egy Orbán Viktornak címzett, az abortusz költségvetési támogatását követelő nyílt levelet, amely a Társaság a Szabadságjogokért honlapján mindmáig elérhető.

 

Soros bábszervezete azért indított támadást Magyarország ellene, mert szerintük

2010 óta Orbán Viktor kormánya ismételten antidemokratikus és idegengyűlölő intézkedéseket tett, amelyek nyíltan sértik a jogállamiság alapértékeit”, és ezzel aláássa az uniós alapértékeket.

Emiatt nyúltak az európai polgári kezdeményezéshez, amely – ha egymillió EU-állampolgár egy ügy mögé áll – jogalkotási javaslatra kéri az Európai Bizottságot.

A humanisták azt akarják elérni, hogy az uniós testület alkalmazza az Európai Unióról szóló alapszerződés „hetes cikkét” Magyarországgal szemben, amellyel az EU alapértékeinek megsértését lehet szankcionálni egy fokozatos mechanizmuson keresztül.

 

Mit is jelent ez?

Ha egy tagállam nem felel meg az uniós alapértékeknek, akkor egy többlépcsős folyamattal végső soron fel lehet függeszteni az EU-ról és működéséről szóló „Szerződések alkalmazásából származó egyes jogait”, mint például a szavazati jogát a társ-döntéshozó Tanácsban.

Az eljárás beindítását Magyarországgal szemben a közelmúltban kezdeményezték az európai parlamenti liberálisok is, de lepattantak az EP-t uraló jobbközép Néppárt és a szocialisták nagykoalíciójáról. Utóbbiak inkább azt javasolták, hogy a hetes cikk helyett inkább csak tegyenek fel egy szóbeli kérdést az EU-s végrehajtó szervnek, az Európai Bizottságnak arról, milyen lépéseket tett június óta az európai alapjogok tiszteletben betartatására Magyarországon. Azóta még egyszer bepróbálkoztak a liberálisok, de a két pártcsalád ezúttal már nyíltan leszavazta az ötletet.

Soroséknak nem lesz könnyű dolga, mert az európai polgári kezdeményezés elég nehézkesen működik. A  Bizottság ugyan az első szűrőn átengedte a Soros-féle szocialistákat, de ott az újabb akadály.

Egymillió támogató kell egy éven belül legalább hét tagállamból, ráadásul külön-külön országonként is van minimum.

Aztán pedig a hetes cikk szerinti szankciókról végső soron a tagállamoknak kellene döntenie minősített többséggel, de még egyetlen esetben sem mertek ehhez az eszközhöz nyúlni.

Lehet, hogy Sorosnak lenni mégsem nyerő.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére