Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Sörben az egészség? Igen!

Popovics Eszter

2017.02.16. 16:11

Tudtad, hogy a sör vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag, valamint számos pozitív élettani hatással bír? Persze azért nem árt vigyázni, napi egy pohár még áldás, azonban ennél több már ártalmas lehet!

Az utóbbi időben számos kutatás megerősítette, hogy a mérsékelt fogyasztást betartva a sör rengeteg pozitív élettani hatással bír. Lássuk, hogy pontosan melyek is ezek:

Csökkenti a szív- és érrendszeri megbetegedéseket

Egy 2012-es spanyol kutatási áttekintés szerint napi egy pohár sör csökkentheti a szív- és érrendszeri megbetegedések kockázatát: a hatás a benne található természetes vegyületek egy típusának, a polifenoloknak köszönhető. Egy harvardi vizsgálat ugyanabban az évben megállapította, hogy az ital szívre gyakorolt jótékony hatása az egészséges és a szívrohamon átesett népességnél egyaránt kimutathatók. A sör előnyös hatással van a vérerekre is, mivel növeli a jó HDL-koleszterin szintjét, és mérsékli a rossz LDL-ét, ezáltal csökkenti az agyvérzés kockázatát is.

Leszámol a vesekővel

Egy 1999-es finn tanulmány szerint a sör fogyasztása akár negyven százalékkal is csökkentheti a vesekő kialakulásának esélyét. Ez egyrészt víztartalmának – 93 %-ban víz – és vízhajtó hatásának köszönhető, ami serkentőleg hat a veseműködésre, másrészt annak, hogy kevés kalciumot és sok magnéziumot tartalmaz. A sör a már meglévő vesekövek kevésbé fájdalmas távozását is segítheti, mivel tágítja a húgyutakat.

Erősíti a csontokat

A sör, és ezen belül is főként a világos sör kiváló forrása a csontok egészségét támogató szilíciumnak; az italban található válfaját – az ortokovasavat – ráadásul könnyen fel tudja dolgozni a szervezet. Az elmúlt években több vizsgálatban igazolták, hogy erősíti a csontokat és lelassítja a csontritkulás folyamatát.

Emésztésjavító

Egyes tanulmányok szerint a mérsékelt sörfogyasztás kedvezően befolyásolja a bélműködést és az emésztést is. A hatás annak tulajdonítható, hogy stimulálja a gyomorsav-kiválasztást – állítja egy 2012-ben folytatott osztrák-német kutatás. A hangsúly a csekély mennyiségen van: az ajánlottnál nagyobb adag alkohol a közhiedelemmel ellentétben megterheli az emésztőrendszert.

Baktériumölő és gyulladáscsökkentő

A sör B2-vitaminban – riboflavinban – gazdag, amely hozzájárul az immunrendszer helyes működéséhez, a szövetek épségéhez, valamint csökkenti a nyálkahártya-gyulladásokat. A sörben megtalálható komlópolifenolok nem csupán antioxidáns hatással bírnak, hanem megakadályozzák a kórokozó baktériumok szaporodását is. Sőt a gyomorfekély kialakulását is csökkentheti.

(HáziPatika)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére