Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Republikánus képviselõ: Trump alatt erõsödni fognak az amerikai-magyar kapcsolatok

888.hu

2016.12.03. 20:28

Dennis Ross amerikai republikánus képviselõ szerint Donald Trump elnöksége idején erõsödni fognak az amerikai-magyar kapcsolatok.
WASHINGTON, 19:58

Dennis Ross amerikai republikánus képviselő szerint Donald Trump elnöksége idején erősödni fognak az amerikai-magyar kapcsolatok.

A washingtoni képviselőház magyar gyökerű politikusa az amerikai magyarok legnagyobb ernyőszervezete, az Amerikai Magyar Koalíció szokásos Mikulás-napi gálavacsoráján rövid beszédében hangsúlyozta az erős magyar-amerikai kapcsolatok fontosságát. Kijelentette, hogy

nincs jobb partnerünk a kelet-közép-európai térségben, mint Magyarország".

Szólt az Európát sújtó migrációs problémáról, hangsúlyozva, hogy Orbán Viktor kormányfő

olyan vezetői képességekről tett tanúbizonyságot, amilyent régen láttunk".

Azt is hangsúlyozta: az egész világ felfigyelt arra, ahogyan Magyarország a migránsválságot kezelte.

A beszéd után a politikus az MTI-nek nyilatkozva elmondta: szerinte ma Európában az egyik legnagyobb probléma a migráció. Magyarország helyesen cselekedett, amikor kerítést épített, ellenőrizte a belépni akarókat, aztán követte az útjukat – hangsúlyozta.

Arra a kérdésre, hogy mi lehet a megoldás a migránsválságra, Dennis Ross kifejtette: kulcskérdés a szíriai konfliktus megoldása, addig pedig – tárgyalásokat követően – Törökországban és Jordániában kellene biztonságos átmeneti menekülttáborokat felállítani, hogy a konfliktus lezárása után a menekültek mielőbb hazatérhessenek. A szíriai konfliktus megoldásáig is kezelni kell a válságot, s ez azt jelenti, hogy erős ellenőrzésre – biometrikus ujjlenyomatra, dokumentumokra – van szükség.

Hozzátette ugyanakkor: mindez nem azt jelenti, hogy az amerikaiakban vagy az európaiakban ne lenne együttérzés.

Dennis Ross szerint mindehhez erős vezető kell, s szerinte erre a legjobb példát Orbán Viktor szolgáltatta, hogy "képes volt ellenőrzése alatt tartani" a migrációt és az Európából érkező kritikák ellenére is cselekedett.

Õ volt az egyetlen, aki helyesen cselekedett, s ezzel valószínűleg megmentette Magyarországot a potenciális pusztítástól"

– emelte ki. Dennis Ross szerint a magyar tapasztalatokból az Egyesült Államok is tanulhat.

Az amerikai elnökválasztás után várható magyar-amerikai viszonyt firtató kérdésre a floridai politikus kiemelte, hogy Donald Trump és Orbán Viktor bizonyosan jól együttműködik majd gazdasági és katonai téren.

Donald Trump megválasztásával fényesebb jövő vár az amerikai-magyar viszonyra"

– jelentette ki a republikánus képviselő.

Az Amerikai Magyar Koalíció (HAC) idén ünnepli fennállásának huszonötödik évfordulóját. A pénteki gálavacsorán Andrea Lauer Rice, a szervezet alelnöke részletesen beszámolt az idei év eredményeiről - több tucat rendezvényéről és ösztöndíjairól -, Max Teleki pedig, aki tizenkét év óta elnöke a szervezetnek, összegezte mindazt, amit elnöksége éveiben a HAC a magyar kulturális örökség megőrzéséért tett. Teleki helyett mostantól Andrea Lauer Rice lesz a HAC-nak az elnöke, amelyet édesanyja, Lauer Edith alapított.

A gálavacsorán jelen volt mások mellett George Pataki, New York állam volt kormányzója, April Foley, az Egyesült Államok volt magyarországi nagykövete és a Magyar Kezdeményezés Alapítvány elnöke, Voisin Éva Kaliforniában élő operaénekesnő, Lee Edwards, a Kommunizmus Áldozatai Emlékalapítvány elnöke, Marion Smith történész, az emlékalapítvány igazgatója, és Magyarország több tiszteletbeli konzulja.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére