Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Reggel 7:59

Horváth József György

2016.06.28. 07:59

Durván leminõsítették Nagy-Britanniát; új uniós tervet javasolnak az alapítók; nem lesz hivatalos nyelv az angol. A nap legfontosabb hírei.
Durván leminősítették Nagy-Britanniát

Megvonta Nagy-Britanniától a hosszú futamidejű államadós-kötelezettségek lehetséges legjobb, "AAA" besorolását hétfőn a Standard & Poor's, azzal a véleményével indokolva a lépést, hogy a brit EU-tagságról tartott népszavazás után - amelyen a többség a kilépésre voksolt - romlani fog a brit gazdaságpolitika kiszámíthatósága, stabilitása és hatékonysága. A nemzetközi hitelminősítő hétfő este Londonban bejelentette, hogy az eddigi "AAA"-ról két fokozattal "AA"-ra rontotta a hosszú távú szuverén brit adósbesorolást, és az új osztályzaton is további leminősítés lehetőségére utaló negatív kilátást hagyott érvényben.

Új uniós tervet javasolnak az alapítók

Az Európai Unió határainak védelmét, gazdaságának megerősítését és a fiatalok számára munkahelyek teremtését célzó tervet fog javasolni Németország, Franciaország és Olaszország az EU-tagországok állam- és kormányfőinek keddi találkozóján - jelentette be hétfőn Berlinben Angela Merkel német kancellár, Francois Hollande francia elnök és Matteo Renzi olasz kormányfő. Közös közleményük szerint a tervvel egy szigorú határidőkön és világos kötelezettségeken alapuló folyamatot indítanak el, amelynek célja, hogy választ adjon az Egyesült Királyság unióból való kiválását megszavazó brit referendum okozta kihívásokra.

Nem lesz hivatalos nyelv az angol

Nagy-Britannia uniós tagságának megszüntetésével kikerülhet az angol az Európai Unió hivatalos nyelvei közül. Az uniós szabályok szerint minden uniós tagországnak jogában áll, hogy kijelöljön egy hivatalos nyelvet. Példának okáért Írország az ír nyelvet, Málta pedig a máltait választotta, az angolt egyedül Nagy-Britannia jelölte, de így ha nincs Nagy-Britannia, nincs angol nyelv sem. A The Wall Street Journal amerikai üzleti napilap európai kiadásában felhívták rá a figyelmet, hogy az Európai Bizottság az előző heti brit népszavazás óta egyre gyakrabban használja a francia és a német nyelvet a külső kommunikációjában.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére