Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Obama nem kért bocsánatot Hirosimáért

888.hu

2016.05.27. 19:18

Barack Obama amerikai elnök történelmi látogatást tett pénteken Hirosimában. Az atomrobbanás helyszínén felállított emlékmûnél beszédet mondott, amiben szerinte át kell értelmezni a történteket.
HIROSIMA, 19:18

Barack Obama amerikai elnök történelmi látogatást tett pénteken Hirosimában. Az atomrobbanás helyszínén felállított emlékműnél beszédet mondott, amiben szerinte át kell értelmezni a történteket.

Obama nem kért bocsánatot országa nevében a bomba ledobása miatt, de mint mondta, közös a felelősségük van abban, hogy ilyesmi még egyszer ne történhessen meg.

Azok, akik a támadásban meghaltak, olyanok voltak, mint mi magunk"

– mondta Obama beszédében, miközben mellette állt Abe Shinzo japán kormányfő.

Nem kötnek minket genetikai kódok, hogy elkövessük ugyanazokat a hibákat mint elődeink. Tanultunk a múltból és van választásunk"

– mondta az elnök.

Az atombombák első bevetésére nem úgy kell gondolnunk, mint az "atomkorszak" kezdetére, hanem mint morális felismerésre.

Az elnök programjának nem volt része, hogy túlélőkkel találkozzon, de a beszéde után az első sorban ülő két, idős japán férfihez lépett oda. Az egyikük, a 79 éves Sigeaki Mori volt, aki felállított egy emlékművet a háborúban elhunyt amerikai hadifoglyok emlékére. Mori elmondása szerint Obama azt szerette volna, hogy megöleljék egymást, így ez meg is történt. Obama végül tehát találkozott az atomtámadás túlélőivel.

Obama elnöki ciklusának középpontjában a nukleáris fegyverek elterjedésének megakadályozása, visszaszorítása állt. 2009-es prágai beszédében – amelyben egy atomfegyverek nélküli világról beszélt – ezt jelölte meg egyik legfontosabb feladatául. Ekkor első évét töltötte hivatalában, jelenleg a hirosimai látogatásnál pedig az utolsót.

Az elnök kritikusai szerint ez nem sikerült, és a helyzet rosszabb mint, amikor Obama elnök lett: 2009-ben Észak-Koreának még nem volt atomfegyvere. Mostanra több robbanófejjel rendelkező, nagy hatótávolságú rakétájuk van.

(Politico)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére