Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Madame President - az igazi Hillary Clinton

Sümeghi Lóránt

2016.11.25. 11:28

Keveset tudunk Magyarországon az amerikai elnökválasztáson megbukott Madame Presidentről, azaz Hillary Clintonról. Ez nem véletlen. A regresszív liberális és Soros György tenyeréből falatozó hazai média (Merkel imázsához hasonlóan) egy kedves, szabadgondolkodó, empatikus nagymamaként festette le Amerika „megmentőjét”, aki 90% eséllyel nyeri meg a választást a „neonáci” Donald Trumppal szemben.

Nem így lett. Ez azonban arra is ráirányítja a figyelmet: mi van ha a jóságos Clinton-kép csak egy ócska hamisítvány.

Madame Clinton email botrányáról futólag mindenki hallott. Igaz, olyan kesze-kusza az ügy, hogy azonnal megy a mentális kukába.

Pedig van izgalmas momentuma a sztorinak, a saját pöcséről szelfiket küldözgető csőidíóta Anthony Weiner (Clinton bizalmasának férje) és lefoglalt laptopján túl.

Korábban a Wikileaks tárta fel azokat az emaileket, amelyekben Madame President közvetlen munkatársai csevegnek olyan Clinton alapítvány-támogatókkal, akik a pénzért cserébe személyes találkozókat és közbenjárást kérnek a korábbi külügyminisztertől, későbbi elnök jelölttől.

Ezt Európában úgy hívnák: korrupció.

A Clinton alapítványnak olyan kiváló ügyfelei voltak, mint a demokratikus gondolkodásáról és az emberi jogok tiszteletéről közismert Szaúd-Arábia, Katar, Algéria, Omán, Egyesült Arab Emírátusok vagy Bahrein.

Az ügyfelek egy része, például Szaúd-Arábia, a támogatásért cserébe, előnyös fegyvervásárlási dílt köthetett Amerikával. A Clinton família tehát összehozta a jó ügyfeleket a kiváló gyártókkal, mindenki megelégedésére.

A fegyvergyártók, mint például a Boeing ugyancsak bőkezű támogatói voltak az alapítványnak.

Clinton minisztersége alatt 165 milliárd dollár értékben kötöttek szerződést amerikai fegyvergyártók 20 különböző országgal, hogy hogynem szinte mindegyikük lelkes Clinton alapítvány támogató volt – ahogy ezt az International Business Time magazin kimutatta még 2015-ben.

A fegyver-üzletekért cserébe az USA félrenézett a valóságban vállalhatatlan, iszlám országok diktatórikus politikai gyakorlatával és a nem létező emberi jogokkal kapcsolatban, nem is beszélve a Clinton ügyfelek egy részének közel-keleti terrorista csoportokat támogató hobbijáról.

Hát, nem vagyunk egyformák. Kinek, mi.

Donald Trump győzelme után azonban szivárogni kezdtek az ügyfelek Madame President alapítványa mögül – számolt be róla az Observer.

Ami valljuk be, teljesen érthető. A Pay-to-Play elven működő „civil szervezet” (funkciója: a Clinton család kapcsolati hálójához való hozzáférés biztosítása külföldi üzletfeleknek) alapítói ugyanis kipottyantak a fazék mellől.

Mi lesz veled neoliberális összeesküvés?

Hamarosan leáldozik a legszórakoztatóbb konteóknak, ahogy a Clinton family nyugdíjba vonul.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére