Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Jóslat: Õ lesz Amerika következõ elnöke

888.hu

2016.09.26. 20:08

Senki sem tudja biztosan, hogy ki lesz a november 8-ai amerikai elnökválasztás nyertese - egy ember kivételével. Prof. Allan Lichtman már 30 éve hibátlanul jósolja meg, hogy kinek fognak bizalmat szavazni az amerikai szavazók, így az idei gyõztes nevét is elárulta.
NEW YORK, 20:28

Senki sem tudja biztosan, hogy ki lesz a november 8-ai amerikai elnökválasztás nyertese – egy ember kivételével. Prof. Allan Lichtman már 30 éve hibátlanul jósolja meg, hogy kinek fognak bizalmat szavazni az amerikai szavazók, így az idei győztes nevét is elárulta.

Prof. Allan Lichtman annyira biztos módszerében, hogy egy könyvet is kiadott jóslatának “tudományos” módszeréről, melyeket az összekapott közvélemény-kutatások, a folyamatosan változó demográfiai adatok és a magánvélemény kizárásával hozott létre. A végeredmény így egy letisztult, igaz/hamis állításokon alapuló rendszer alapján született meg.

Idén ez a rendszer Donald Trumpot tartja az elnökválasztás győztesének. De valójában azt méri, hogy a kormányzó párt vétett-e annyi hibát, hogy a szavazók hajlandóak-e  újabb 4 évnyi bizalmat szavazni a jelenlegi kormánynak – írja a Washington Post.

A rendszer 13 állításon alapul

A “Jóslat a következő elnökről: A Fehér Ház Kulcsai, 2016″ című könyv kulcsfontosságú állításai a következők:

  • 1. A párt jelöltje: a megválasztott jelölt pártja több pozíciót kaparintott meg a képviselőházban, mint a félidős választások idején.
  • 2. Versenyhelyzet: a párt jelöltjének a bázistámogatók körében igazából nincsen ellenfele.
  • 3. Ki irányít most: A hivatalban levő párt jelöltje nem más, mint az elnök.
  • 4. Harmadik párt: Nincs harmadik párt vagy független jelölt.
  • 5. Gazdaság rövidtávon: Nem volt recesszió az elnökválasztási kampány alatt.
  • 6. Gazdaság hosszútávon: Az egy főre jutó gazdasági növekedési mutatók elérik vagy meghaladják az előző két ciklus eredményét.
  • 7. Politikai változások: A kormányzó adminisztráció komoly politikai változásokat hozott létre.
  • 8. Társadalmi nyugtalanság: Nincs komolyabb társadalmi elégedetlenségre utaló jel.
  • 9. Botrányok: A kormányzó adminisztráció egy óriási botrány áldozatává válik.
  • 10. Katonai/külpolitikai kudarc: A kormányzó adminisztráció nem szenved jelentős kudarcokat külpolitika téren.
  • 11. Katonai/külpolitikai győzelem: A kormányzó adminisztráció jelentős külpolitikai sikereket ér el külföldön.
  • 12. Benyomás: A kormányzó párt jelöltje megnyerő, karizmatikus – vagy éppenséggel nemzeti hős.
  • 13. Másik jelölt személye: A kihívó jelölt nem karizmatikus vagy nemzeti hős.

 

Így kell értelmezni az igaz/hamis állításokat

A professzor a The Fix stábjával ült le a 13 pontos igaz/hamis állítások megvitatására. A beszélgetés során kiderült, hogy maga a módszer egy történelmi alapú előrejelzés, az 1860 és 1980 közötti elnökválasztások részletes jelentéseire épül, és 1984 óta  Lichtman még egyszer sem hibázott a győztes kiválasztásában.

Lichtman szerint ha a kérdések zömére igazat jelölünk be, akkor minden valószínűséggel a kormányzó párt marad hatalmon. Jelen esetben ez Hillary Clinton és a demokraták győzelmét jelentené.

A szakértő elmondta, hogy a válaszok azt jelképezik, hogy mennyire elégedettek a szavazók a Fehér Ház eredményeivel. Ha a 13 kérdésből 6-ot vagy annál többet hamisnak gondolunk, az nem jelent mást, mint a jelenlegi adminisztráció bukását. Ha hatnál kevesebb hamist kapunk, akkor kap még 4 évet a kormányon levő párt.

Lichtman szerint Obama elnök 58 százalékos népszerűsége nem jelenti a demokraták győzelmét, hiszen Hillary Clinton nem rendelkezik a leköszönő elnök megnyerő stílusával. Viszont a Trump-hatás is alaposan megnehezíti az eddig jól működő jóslási rendszer menetét, hiszen 1860 óta nem volt ilyen rendhagyó versenyző az elnöki posztért.

A professzor persze hozzátette, hogy a 30 éve működő rendszere nem mindenható. Trump győzelmének megjósolása egy saját tudományos rendszeren alapuló rendszer végterméke, mentes mindenféle véleménynyilvánítástól.

(Washington Post, MTI) 

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére