Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Hiába taktikázott az ellenzék, a Fidesz mindent vitt Szentendrén

Bokor Gábor

2017.01.15. 22:11

Négyessy Katalin, a Fidesz-KDNP jelöltje nyerte a vasárnapi szentendrei idõközi választást, a szavazatok több mint felének besöprésével. A választáson Szentendre 7. számú választókerületének önkormányzati képviselõjérõl döntöttek. A Jobbik és a baloldal megpróbált beállni egy zavaros múltú civil mögé, ám a taktikázás végül visszaütött.

A fővároshoz közeli Szentendrén az ellenzéki pártok annyira gyengék voltak, hogy nem állítottak saját jelöltet, inkább egy civilt támogattak. A korábbi években a Jobbik és a szocik is rendszeresen indítottak saját jelöltet a körzetben.

Az ellenzéki jelöltállítási kudarc után vasárnap az is kiderült, hogy a baloldal és a Jobbik szavazótábora felsorakozik-e egymás mellé.

Helyes Imre a Társaság az Élhető Szentendréért (TESZ)  jelöltje az Origo információi szerint egy zavaros múltú személy, aki 1974-ben a moszkvai Nemzetközi Kapcsolatok Intézetében szerzett nemzetközi jogi diplomát.  Ez egy KGB-képzőnek tartott intézmény. A szocialistákat a hírek szerint könnyű volt meggyőzni Helyes támogatásáról.

A helyi szinten erősnek számító Jobbikban nem okozott osztatlan örömet a döntés, de az országos pártvezetésnek – a jelöltállítási kudarc után – sikerült ezt lenyomnia – írta az Origo.

A jegyzőkönyv szerint a 2065 névjegyzékben szereplő választópolgárból 656 szavazott érvényesen. A szavazatok több mint felét, összesen 339 voksot szerzett meg Négyessy Katalin.

A városban azért kellett szavazást kiírni, mert Szentendre 7. számú választókerületében az önkormányzati képviselői posztot eddig betöltő fideszes Tolonics Gyula tavaly szeptemberben elhunyt. Négy jelöltre adhattak le szavazatot a választók, a nyertes fideszes jelölt mellett Helyes Imre, a Társaság az Élhető Szentendréért (TESZ) jelöltje, akit baloldali pártok és a Jobbik közösen támogattak, 298 szavazatot szerzett, Drávucz Zsolt, az LMP jelöltje 17 szavazatot kapott, Pálmai Ferenc, a Magyar Munkáspárt jelöltje pedig 2 szavazatot kapott. 

Érdekesség az LMP elképesztő népszerűségvesztése: a 2010-es és a 2014-es választásokon is jóval az országos átlag fölött teljesített a párt ebben a körzetben. Most a szavazatok 3 százalékát sem tudta megnyerni.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére