Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Ezért ne dohányozz

Tóth Dalma

2016.05.25. 16:48

Rengeteg gyerek dolgozik a dohányföldeken, hogy te elszívhasd a napi cigaretta adagod.

Több ezer gyerek dolgozik veszélyes körülmények között dohányfarmokon. 

A Human Rights Watch  (HRW) legfrissebb jelentésében a dohányföldeken dolgozó indonéz gyerekmunkásokról írt. 

Indonézia a világ ötödik legnagyobb dohánytermelő országa. A gyerekeknek extrém magas hőmérsékletben kell dolgozniuk, miközben a nikotin és egyéb kémiai anyagok által előidézett mérgezésnek vannak kitéve. A munkakörülmények miatt a gyerekek között növekszik a rákos megbetegedések száma és légzési problémákkal küzdenek.

Mindig hányok, amikor a dohányt szüretelem. Gyerekkorom óta dolgozom dohányföldeken. A szüleimnek vannak dohányültetvényei, nekik és a szomszédainknak szoktam segíteni. Van egy nővérem, egy bátyjám és két fiatalabb testvérem. Õk is mindig segítenek”

– mondta a 13 éves Ayu.

A Human Rights Watch arra szólította fel az indonéz kormányt, hogy lépjenek fel keményebben a dohányfarmokon dolgozó gyerekmunkások ellen. A szervezet a jelentést a dohányfarmokon dolgozó emberekkel készített interjúk alapján írta. 

A gyerekmunka népszerű

Az indonéz törvények alapján a gyerekeknek tilos olyan munkát végezniük, ami veszélyes, beleértve minden olyan körülményt, ami káros lehet a kémiai anyagok miatt. Az International Labor Organization (ILO) szerint több mint 1,5 millió 10-17 év közötti gyerek dolgozik Indonéziában. Arról nincsenek információk, hogy közülük mennyien szüretelnek dohányt.

Habár az indonéz törvények szigorúak a gyerekek munkavállalását illetően, úgy látszik a dohányszedés nincs számukra tiltva.

Egy amerikai szervezet felmérése szerint, a dohánymunkások között különösen magas a kockázata a nikotinmérgezésnek. A munkások a nedves zöld dohánytól is megbetegedhetnek.

A tünetek között émelygés, hányás, szédülés és fejfájás is előfordulhat.

A nikotinmérgezésnek tartós káros következményei lehetnek és negatívan hat az agy fejlődésére különösen a gyerekeknél. A fiatalok sokkal inkább ki vannak téve a nikotinmérgezésnek, mint a felnőttek.

Indonézia küzd a gyermekdohányzással is. Az ország felmérései alapján közel 4 millió 10-14 év közötti gyerek kezd el dohányozni évente.

A British American Tobacco és a Philip Morris International is rendelkezik dohányföldekkel Indonéziában. A két óriásvállalat oktatási programokkal igyekszik harcolni a gyerekmunka ellen.

(CNN)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére