Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Este 7:59

Horváth József György

2016.05.09. 19:59

Orbán kiállt Matolcsy mellett; lemondott Faymann osztrák kancellár; deradikalizációs központokat nyitnak Franciaországban. A nap legfontosabb hírei.
Orbán kiállt Matolcsy mellett

A miniszterelnök szerint Matolcsy György a lehető legjobb jegybankelnök, aki megmentette a devizahiteleseket, olyan hitelprogramot hirdetett, amely nehéz pillanatban a növekedés forrása volt a magyar gazdaságban, az inflációt pedig leszorította. "Ezért Matolcsy György jegybankelnökségét jó lelkiismerettel és teljes egészében továbbra is támogatom" -mondta Orbán Viktor. Hétfőn a parlamentben az azonnali kérdések és válaszok órájában a miniszterelnök kijelentette, hogy helyesli, hogy a jegybank egyetemet, főiskolai kart épít, segít visszaszerezni a nemzeti kincseket, vagyont halmoz fel, ösztöndíjat biztosít. Külön megjegyezte: helyesli, hogy Debrecenben ott van a Munkácsy-festmény.

Faymann lemondott

"Az országnak és a pártnak is olyan vezetőre van szüksége, aki erős támogatottsággal bír" – indokolta lemondását Werner Faymann osztrák kancellár, aki az Osztrák Szociáldemokrata Párt elnöke és a híres "szárnyas kapuk" névadója is egyben. Faymann népszerűségét rendesen megtépázta a bevándorlási válság és az Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) rohamosan növekvő támogatottsága. A szocialista jelölt leszerepelését az államfőválasztáson az SPÖ-n belül is egyre többen Faymann nevéhez kötötték, ami a párt majálisán egészen odáig fajult, hogy saját hívei is kifütyülték a kancellárt. Bár Faymann korábban egyértelműen jelezte, hogy nem hajlandó lemondani, végül meghajolt a párt akarata előtt.

Visszanevelő táborok nyílnak Franciaországban

Franciaországban regionális integrációs központokat hoznak létre radikalizálódott fiataloknak, illetve olyan emberek számára, akik esetében felmerül a gyanú, hogy kapcsolatba kerültek a szélsőséges iszlámmal. Az intézkedés célja, hogy kétszer annyi iszlám radikálissal tudjanak foglalkozni a hatóságok, mint korábban, és meg tudják akadályozni, hogy az érintettek elutazzanak és csatlakozzanak a dzsihadista harcosokhoz a Közel-Keleten vagy Észak-Afrikában. Jelenleg mintegy 1600 ilyen fiatallal foglalkoznak szakemberek. A Le Parisien fővárosi napilap összesítése szerint Franciaországban jelenleg mintegy 10 ezer radikalizálódott fiatalt tartanak nyilván a hatóságok. Hivatalos adatok szerint eddig mintegy 2 ezer francia állampolgár vett részt az iszlamisták oldalán a harcokban Szíriában és Irakban.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére