Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Elkaszálta Simicskát a Fõvárosi Törvényszék

gfg

2016.01.03. 11:00

Jogszerûen kezdõdött meg a "Mahir-oszlopok" bontása 2016. január 2-án Budapesten. A Fõvárosi Törvényszék még 2015. december 14-én utasította el a Mahir Cityposter Kft. ideiglenes intézkedés elrendelése - azaz az oszlopok eltávolításának elhalasztása - iránti kérelmét. A Mahirnak rengeteg ideje lett volna a jogszabályoknak megfelelõen eljárni, ehelyett inkább a fõváros munkáját próbálta akadályozni.

A Simicska Lajos érdekeltségi körébe tartozó Mahirnak 2015. december 31-ig kellett  volna eltávolítania hirdetőoszlopait, a cég azonban cselekvés helyett a bíróságon támadta meg a főváros döntését.

 

Ugyanakkor a Fővárosi Törvényszék 2015. december 14-i végzésében a Mahir kérelmét több ponton is megalapozatlannak találta. 

  • Amíg Simicskáék arra hivatkoztak, hogy a hirdetőoszlopok eltávolítása ellehetetlenítené a cég gazdasági tevékenységét, addig a bíróság megállapította, hogy - figyelembe véve a főváros folyamatos felszólításait - a cégnek lett volna ideje felkészülni a döntés hatására.
  • A Mahir azt is állította, hogy az oszlopok eltávolítása végleges állagsérelem nélkül nem oldható meg, azonban a Fővárosi Törvényszék szerint az eredeti műszaki leírásban kifejezetten mobilan történő használhatóságot írt le a cég.
  • Ráadásul a Mahir ebben a vonatkozásban is felkészülhetett volna, hiszen arra kapott 60 napot, hogy saját eszközeivel és az általa választott technológiával maga bontsa el a hirdetőoszlopokat, és saját felügyeletébe vehesse azokat.

 

Mivel a Fővárosi Törvényszék elutasította a Mahir Cityposter Kft. ideiglenes intézkedés iránti kérelmét, ezért a főváros intézkedése teljes mértékben jogszerű volt. Simicskáékat azonban nem zavarta, hogy mit kíván meg jogszerűség, a cég  privát biztonsági őrökkel próbálta akadályoztatni a főváros munkáját, egyben a törvények betartását.

A Mahír-oszlopok ügye tehát arról szól, hogy míg a főváros jogszerűen intézkedik, addig Simicskáék cége törvényt sért. 

A szerződés felmondásával ugyanis a Mahir jogosultsága a közterület használatára megszűnt, ezért mint a közterület használója köteles lett volna a közterület eredeti állapotát haladéktalanul helyreállítani. Ezért hiába beszél a Mahir jogi képviselője a sajtóban "táskalopásról", a helyzet egyértelmű és világos:

  • Egyrészt a Mahir saját döntése alapján, a főváros jogszerű felszólítását követően hagyta az utcákon a hirdetőoszlopokat, és a főváros ezeket távolítja el.
  • Másrészt a Mahir minden felhatalmazás nélkül, a jogszabályi rendelkezések semmibe vételével akarja a közterületet továbbra is üzleti haszonszerzésre használni.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére