Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Egyre több európai politikus elégedetlen Junckerrel

888.hu

2016.06.27. 21:28

Jean-Claude Junckernek, az Európai Bizottság elnökének le kellene mondania a Brexit miatt - mondta vasárnap a cseh külügyminiszter.
BRÜSSZEL, 21:28

Jean-Claude Junckernek, az Európai Bizottság elnökének le kellene mondania a Brexit miatt – mondta vasárnap a cseh külügyminiszter.

Juncker folyamatosan azt szajkózta, hogy "több Európa" kell ahhoz, hogy szembenézzünk a kontinenst sújtó, egymást érő válságokkal. A Bizottság elnöke a Brexit-szavazás negatív szimbóluma volt, egy túlbürokratizált, föderális Európa szimbóluma – mondta Lubomír Zaorálek cseh külügyminiszter.

Véleményem szerint Juncker nem a megfelelő személy az elnöki posztra. Fel kell tenni a kérdést, hogy ki a felelős a brit népszavazás eredményéért."

A brit referendum kimenetele miatt Brüsszel attól fél, hogy elindulhat egy dominóhatás, ami az EU széteséséhez vezethet. Az unió kisebb tagállamai pedig attól tartanak, hogy a britek távozásával olyan tervek látnak napvilágot, amelyek ismét szorosabbra fűznék a kötelékeket az EU és a többi tagállam között.

Csütörtökön kezdődik az az EU csúcs, amelyen Cameron hivatalosan is bejelenti a britek kilépését. Érdekes lesz, amikor a bejelentés után brit küldöttséget előszobáztatják Brüsszelben, miközben a 27 tagállam megvitatja a további teendőket.

Most, hogy a brit vétó kikerült a képből, Németország és Franciaország azon lesznek, hogy áttoljanak egy új, európai biztonsági tervet a Bizottságon és a Parlamenten.

Amennyiben az EU további centralizációra törekszik, ahelyett, hogy az integráció alapértékeit hirdetné, akkor muszáj lesz megkérdeznünk az osztrák népet, hogy mit szólnak mindehhez"

– mondta Norbert Hofer, a Szabadságpárt jelöltje az osztrák elnökválasztáson.

Ugyanakkor az is érzékelhető, hogy a nagyobb EU-s projektekkel kapcsolatban egyre nagyobb az óvatosság. A francia politikai elit is érzékelte a változást, és többször is felszólították Junckert a közelmúltban, hogy tegyen le a "nagy Európa" tervről.

El kell szakadnunk a még több Európát dogmájától"

– mondta Manuel Valls francia miniszterelnök.

Többen a szigorú fiskális politikával sem értenek egyet. Jelenleg egyre növekvő feszültségek terhelik Brüsszel és Róma viszonyát emiatt a kérdés miatt. Az olasz gazdaság nem muzsikál valami jól, ezért nagyobb mozgástérre lenne szüksége az olasz miniszterelnöknek.

A megszorító fiskális politika elhomályosítja a horizontot. Sőt, lassan már fenyegetést jelent. Gazdasági növekedés nélkül nincsenek új munkahelyek. Befektetések nélkül nincsen jövőnk. Fiskális mozgástér nélkül nincs európai közösség. Európa még nem egy befejezett sztori. Európát meg kell szabadítanunk a nehezteléstől, a bürokráciától és a rövidlátástól"

– mondta Matteo Renzi olasz miniszterelnök.

Abban mindenesetre egyetértett az EU mind a 27 tagállama, hogy a britek jelenleg nincsenek olyan pozícióban, hogy sürgessék az 50-es cikkely végrehajtását, a kilépés aktusát.

(Telegraph)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére