Döntetlennel avatták fel az MTK új stadionját

A Sporting Lisszabon elleni mérkõzéssel avatták fel a frissen elkészült MTK-stadiont.

A stadion átadó ünnepségén Orbán Viktor miniszterelnök is részt vett, aki elmondta:

az MTK a magyar sport kiemelkedő közössége, egy klub, amely magában foglalja a magyar sport nagyszerűségét és diadalait, megtestesíti fájdalmát és veszteségeit. Egy nagy magyar klub ünneplésére jöttünk össze, amely megőrizte és átmentette az utókor számára a zsidó polgári hagyományt, amely nélkül ma szegényebbek lennénk."

Deutsch Tamás, a klub elnöke természetesen szintén ott volt, ő így nyilatkozott:

A sport a világ legszemélyesebb ügye. MTK-szurkolónak lenni, a sportot szeretni személyes ügy. A klub zsidó gyökereit, megalapítása óta élő hagyományait csak mi, MTK-sok tudjuk ápolni. Köszönjük a szurkolóknak, hogy az elmúlt két, otthontalan évben is a csapat mellett álltak, és most szeretettel fogadják új otthonukat."

A mérkőzésen a Sporting Lisszabon nem a legjobb csapatával állt fel, ennek ellenére vezetést szereztek a portugálok a 23. percben. A félidő végén, Kanta tizenegyesével egyenlített az MTK.

A második félidőben a Sporting is értékesített egy büntetőt, de a 77. percben Poór egy nagy góllal ismét egyenlített, 2–2 lett a vége.

Barátságos hangulatú találkozó volt, amit 4600 néző tekintett meg élőben.