Cristiano Ronaldo döntött: BL-gyõztes a Real Madrid

2016.05.29. 00:08

A labdarúgó Bajnokok Ligája 2015-16-os idényének győztese a Real Madrid!

A milánói finálét a Real Madrid kezdte jobban és egyértelmű mezőnyfölényét a 15. percben váltotta gólra: Kroos baloldali beadását Bale csúsztatta meg, a veszélyes labdára Sergio Ramos érkezett tökéletes ütemben és kotorta a kapuba 3 méterről. Az Atlético védelme csak asszisztált. Csupán annyi szépséghibája volt a találatnak, hogy igen lesgyanús körülmények között született.

A folytatásban is inkább a blankók kezdeményeztek, de komoly helyzetig nem jutottak. A félidő végére az Atlético is kezdett ébredezni, már nem csak a védekezéssel foglalkozott, de támadásai nem sok veszélyt rejtettek.

A játék kpe alapján Ronaldoék teljesen megérdemelt előnnyel vonulhattak a pihenőre. A második játékrész viszont kellemetlen hidegzuhannyal indult, mivel a matracosok egy véleményes büntetőhöz jutottak. A 16-on belül FernandoTorres próbált belépni a labda elé, amelyet Pepe szeretett volna elrúgni, de a támadó lábát találta el helyette. A játékvezető habozás nélkül adott tizenegyest.

Griezmann viszont a felsőlécre bombázott, maradt az 1-0. A második félidőre megélénkült a mérkőzés, az Atlético is támadólag lépett fel, ami jót tett a mérkőzés színvonalnak. Élvezetes volt az összecsapás, de a csapatok inkább a pálya középső harmadában gyűrték egymást, a kapusoknak nem sok dolga volt.

Próbálkozott az Atlético, de nem lehetett érezni a gólt a játékában. Emellett a Real az idővel is elkezdett játszani, hol labdatartással, hol látványos időhúzással.

Ha nem is törvényszerű, de jött a büntetés, szinte a semmiből. A 79. percben Juanfran belőtt labdáját bevetődve Carrasco továbbította a hálóba. Szép támadás, szép gól volt. (1-1)

A Real Madrid megpróbált egysebességgel magasabbra kapcsolni, de egy kicsit belealudt a sokáig tartó vezetésbe. A rendes játékidőben már nem változott az eredmény.

A hosszabbítás első 15 percében inkább az Atlético volt a kezdeményezőbb, ennek ellenére Bale előtt adodott a legnagyobb lehetőség, de Szavics blokkolt, ahogyan Modric duplázásánál is.

A második 15 percben már azt lehetett érezni, hogy a csapatok nem akarnak hibázni. Ha büntetőknek kell jönnie, akkor jöjjenek azok. Ha a meccs egészét nézzük, akkor elmondható, hogy a Real hatalmas esélyt szalasztott el, hogy megnyerje a mérkőzést, de nem élt vele. Inkább a lutrira, a tizenegyesekre bízta a döntést.

Három körig mindenki berúgta, a negyedikben viszont a Realból Sergio Ramos berúgta, Juanfran viszont a kapufára lőtte a labdát. A következő rúgó Cristiano Ronaldo volt, aki ha belövi, BL-győztes a királyi csapat. A portugál berúgta, ezzel elkönyvelhette harmadik BL diadalát, a Real pedig a 11-et.