Biztató játékkal, unalmas döntetlen Elefántcsontpart ellen

2016.05.20. 20:18

Magyarország-Elefántcsontpart  0-0 (0-0)

Groupama Aréna, 22 ezer néző

Magyarország: Király (Gulácsi, szünetben) – Fiola, Juhász R., Lang Á., Kádár – Nagy Á. (Böde, 70. perc), Pintér Á. – Gyurcsó (Nikolics, 64. perc), Kleinheisler (Gera, szünetben), Dzsudzsák (Vida, 89. perc) – Szalai (Sallai R., 79. perc)

Elefántcsontpart: Gbohouo – Bagayoko, Bailly, Kone, Kanon (Bamba, 75. perc) – Seri, Diomande (Kessie, szünetben), Kalou (Konate, 67. perc) – Gradel (Touré, 67. perc), Kodija (Sio, 85. perc), Angban (N’Guessan, 90. perc)

Először találkozik egymás ellen a magyar és az elefántcsontparti válogatott. Bernd Storcknak, válogatottunk szövetségi kapitányának célja volt, hogy a franciaországi Európa-bajnokság előtt minél erősebb ellenfelekkel találkozzon nemzeti csapatunk. A sort Horvátországgal kezdtük egy 1-1-es döntetlennel, ami mindenképpen jó eredménynek számít.

Mostani ellenfelünk, Elefántcsontpart sem nevezhető könnyű ellenfélnek, hiszen az Afrikai Nemzetek Kupája győzteséről beszélünk.

Nagyon jól és bátran kezdte a mérkőzést a magyar válogatott. Az első negyedórában egyértelműen uraltuk a pályát, többször ígéretes helyzetet tudtunk kialakítani, de az utolsó passzoknál rendre hiba csúszott.

Feltűnően jól működött a jobb oldalunk, Fiola, Dzsudzsák, Nagy Ádám és Szalai tetszetős megoldásokkal játszották át ellenfelüket. Kár, hogy ez eredményességgel nem párosult.

A félidő derekától még bátrabban kezdeményezett a magyar csapat, Gyurcsó és Szalai is nagy helyzetbe került, de előbbi lövése gyenge volt 14 méterről, utóbbiét blokkolták. Nem sokkal később, a 30. percben Kleinheisler eresztett el egy szemfüles löketet, mely alig ment el a kapu fölött.

Kis szerencsével, gólokkal vezethettünk volna az első 45 percet követően, ehelyett 0-0-val vonultak pihenőre a csapatok. Öröm volt nézni a válogatott játékát.

A folytatásban ránk ijesztettek a vendégek, Kodija bolondította meg a védelmünket, miután Kalou került veszedelmesen nagy helyzetbe, de szerencsére fejese elkerülte kapunkat. A túloldalon rögtön Pintér válaszolt egy jó lövéssel 25 méterről, de Gbohouonak nem kellett közbe avatkozni.

Egy óra telt el a mérkőzésből és azt lehet mondani, hogy a kapusok munkanélküliek voltak. Egyedül Gyurcsó lövése volt, amelyre figyelnie kellett az elefántcsontparti hálóőrnek.

A továbbiakban inkább a mezőnyben folyt a játék, de még mindig a magyar csapat irányításával. Egyre inkább az volt az érzése az embernek, hogy nem lesz gól a találkozón. Ráadásul az afrikai csapat finom az időt is elkezdte húzni. Látszott, hogy elégedettek lennének az iksszel. Talán csak Kodija vot aktív a vendégeknél, ő próbálkozott 1-2 kreatív megoldással, de társak nélkül esélye sem volt.

Közben a 79. percben újoncot avatott a magyar válogatott, Szalai helyett Sallai Roland lépett pályára. Aztán újabb újoncot avattunk, Vida Mátét, aki a kapitány, Dzsudzsák helyett lépett pályára.

Az utolsó 10 percben inkább a vendégek voltak veszélyesek, a mieink játéka nagyon visszaesett.

Gól viszont nem esett a mérkőzésen. A magyar csapat egy kicsivel közelebb állt a győzelemhez, de erősebb csapatok ellen mindenképpen szükség van egy kis pluszra, ami még hiányzik a Storck-csapatból, de a lehetőség benne van a fiúkban. Az összecsapás mindenképpen jól szolgálta a franciaországi Európa-bajnokságra való felkészülést.