Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Az MSZP semmit sem tanult a 2004-es népszavazásból

888.hu

2016.08.27. 14:58

Az MSZP klasszikus kampánnyal készül az október 2-i népszavazásra: plakátokkal, szórólapokkal, újságokkal, valamint erõteljes közösségi média megjelenéssel biztatják az embereket arra, ne vegyenek részt a referendumon.

Molnár Gyula szombaton, Móron tartott sajtótájékoztatóján hangsúlyozta, nem értenek egyet a kötelező betelepítési kvótával, a népszavazásnak azonban ebben a formában nincs jogi jelentősége.

Úgy látszik az MSZP semmit sem tanult a 2004-es népszavazásból. Akkor ugyan a referendumnak komoly jogi tétje volt, ám még komolyabb szimbolikus üzenettel bírt a határon túli magyarság felé. Mégpedig azzal az üzenettel, hogy ők is a magyar nemzet részei, nemcsak kulturális, hanem politikai szempontból is. Erre jött a "23 millió román elveszi a munkát" című rigmus és egyéb csodás kampányelemek, amellyel sikerült elbizonytalanítaniuk a választók egy részét.

A népszavazás kockázatosságára a brit kilépést hozta példaként a pártelnök. Hozzátette: a briteknél is úgy kezdődött, hogy üzentek, egy kicsit belpolitikai célra használták Európa egyébként létező problémáit, majd azt vették észre egy reggel, hogy Anglia kilépett az Európai Unióból.

Molnár érvelése azonban ott sántít, hogy Brüsszel túlbürokratizált és lassú működése számos tagállamban okozott valós belpolitikai káoszt. A menekültválságon kívül, a pénzügyi válság is súlyos problémákhoz vezetett Olaszországban, Portugáliában, Spanyolországban és más tagállamokban. Emellett számos, nehézkes szabályozással körülbástyázott közösségi politika is nehézségeket okoz az EU-tagoknak.

Lehet, hogy Anglia túl fogja élni az EU-ból való kilépést, de Magyarország ezt nem bírná ki.

— mondta az MSZP elnöke, annak ellenére, hogy a kormány többször is állást foglalt amellett, hogy Magyarország nem szándékozik kilépni az EU-ból, viszont meg kellene reformálni azt.

Molnár Gyula bejelentette, hogy bár az otthonmaradás mellett érvelnek, azért nem használják a bojkott szót, mert szeptember 3-án megalakul választmányuk és megkezdik kampányukat.

Tóth Bertalan, az MSZP parlamenti frakcióvezetője szerint ez a népszavazás nem oldja meg a menekültválságot Európában – csakhogy ilyesmit nem állított senki. Ezzel szemben az októberi referendum arra biztosít lehetőséget, hogy a választópolgárok kiálljanak amellett, hogy a jövőben Brüsszel ne telepíthessen be senkit akaratunkon kívül Magyarországra.

Tóth Bertalan azt mondta, az MSZP frakciója valós megoldásokra kíván javaslatot adni az őszi parlamenti ülésszakon és látogatást terveznek a röszkei határon is.

Mindezt kocsányon lógó szemekkel várjuk.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére