Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Az EU szerint Afganisztán vagy visszafogad több tízezer migránst, vagy ugranak a segélyek

888.hu

2016.09.28. 20:58

Egy kiszivárgott feljegyzés szerint a következõ héten esedékes EU-Afganisztán találkozón az Európai Unió képviselõi megfenyegetik az afgánokat, hogy amennyiben nem fogadnak vissza 80 000 migránst az unió területérõl, akkor kevesebb segélyt kapnak.
BRÜSSZEL, 20:58

Egy kiszivárgott feljegyzés szerint a következő héten esedékes EU-Afganisztán találkozón az Európai Unió képviselői megfenyegetik az afgánokat, hogy amennyiben nem fogadnak vissza 80 000 migránst az unió területéről, akkor kevesebb segélyt kapnak.

A kiszivárgott, titkos feljegyzés szerint az EU ezentúl "migráció érzékeny" segélyelosztási mechanizmust vezetne be Afganisztán esetében.

A segélyek kulcsfontosságúak lennének, mivel az ország jelenleg a polgárháború szélén áll, a kormány nem tudta beindítani a gazdasági fejlődést és nem tudott munkahelyeket teremteni. Emiatt egyre többen menekülnek el az Afganisztánból.

2016 során egyébként mintegy 5000 embert toloncoltak vissza eddig a kontinensről. Amennyiben az EU megvágja a segélyeket, az növelni fogja a menekültek számát.

Az afgán migránsok szám szerint a második legnagyobb csoportot képezték az Európába bevándorló migránscsoportok között 2015-ben. Kis híján 200 000-en jöttek be a kontinensre, a legtöbben a nyugat-balkáni útvonalon és Magyarországon keresztül.

A Brüsszelben, az október negyedikén kezdődő csúcson várhatóan az afgánok mintegy 4 milliárd eurónyi segélyre számíthatnak.

A kiszivárgott dokumentumok szerint az Afganisztánra helyezett nyomás egy szélesebb ívű EU-stratégia része, amely szerint a szegényebb országok akkor kaphatnak segélyeket, ha visszafogadják az Európából kitoloncolt migránsokat.

Afganisztánban folyamatosan romlik a biztonsági helyzet. Jelenleg a tálibok az ország 10 százalékát tartják ellenőrzésük alatt, és a területek további 20 százalékának birtoklásáért súlyos harcok folynak.

Az Európai Bizottság szóvivője elmondta, hogy nem kommentálnak kiszivárgott dokumentumokat, valamint szót ejtett arról is, hogy az EU és Afganisztán között konstruktív párbeszéd folyik.

(Guardian)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére