Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Akiknek gõzük sincs az amerikai politikai kultúráról

Horváth József György

2016.11.11. 17:28

A 444-HVG-Index gyásztengely már megint hamisan sivalkodik.

Connie Mack, Magyarország amerikai lobbistája az elnökválasztási kampány során sokszor kritizálta Twitter oldalán Donald Trumpot. Mi ebben a meglepő? Semmi. Ilyen az amerikai politikai kultúra. Arról nem is beszélve, hogy ezt nevezik véleményszabadságnak. Az index-hvg-444 lúzertengely mégis egy ártalmatlan tweet alapján próbálja meg lejáratni, bemocskolni a lobbistát.

Connie Mack posztjában megköszöni a republikánus önkéntesek munkáját és elkötelezettségét, ugyanis nélkül nem nyerhetett volna Donald Trump.

Ahogy azt az első elemzések is bizonyították, Trump a kiváló mozgósításnak köszönhetően tudott ennyi szavazatot szerezni, és így bejutni a Fehér Házba. Magyarits Tamás Amerika-szakértő szerint is az Egyesült Államok megválasztott republikánus elnöke a kampány alatt sikeresebben mozgósította a bázisát jelentő fehér szavazókat, mint Hillary Clinton a saját bázisát, és ez döntőnek bizonyult.

Tehát Connie Mack tweetje első sorban a republikánus önkénteseknek szól, de ugyanakkor elismeri Donald Trump győzelmét is. Értitek? Egy republikánus lobbista megköszöni a republikánus győzelmet a republikánus bázis aktivistáinak.

Ennek ellenére, miután szerdán a kardjukba dőltek, a 444-index-hvg tengely csütörtökön a nagy liberális gyászból felocsúdva elkezdte átértelmezni és a lehető legjobban kiforgatni Mack üzenetét. "Connie Mack csúnyán elásta magát Trump-ügyben, Orbánék kereshetnek új lobbistát Washingtonba", "Alázta Trumpot, aztán hirtelen támogatója lett Orbán washingtoni lobbistája", "A magyar kormány washingtoni főlobbistája máris széles nyelvcsapásokkal üdvözli Trump győzelmét", "Orbánék lobbistája már nem tartja gyáva, képmutató bolondnak Trumpot" - ezekkel az álságos és tudatosan átértelmező címekkel jelentek meg a 444-hvg-index tengely cikkei Connie Mack tweetjéről.

Úgy látszik libsifalván a nagy szellemi dzsihád közepette elszoktak a szólásszabadságtól. Arról már nem is beszélve, hogy lövésük sincs az amerikai politikai kultúráról, pedig Soros pénzén azért igazán továbbképezhették volna magukat. Fura is, hogy Gyuribá nem tette ezt kötelezővé szegényeknek. Na de akkor tartsunk egy gyors és ingyenes továbbképzést a kedves liberó újságíróknak:

Az előválasztási kampány, sőt az elnökválasztási kampány során is kőkeményen kritizálták egymást a republikánus politikusok. Fontos republikánus emberek, akik szerepet fognak kapni Trump adminisztrációjában is ütlegelték már korábban az elnökké avanzsált üzletembert. Ott, Amerikában ez a politikai kultúra része, nemcsak a republikánus, hanem a demokrata oldalon is. De a kampány után, a végeredmény tudatában általában mindenki beáll a sorba. Connie Mack valóban sokszor kritikával illette Trumpot, de ott van például Chris Christie New Jersey kormányzója, aki a republikánus előválasztási folyamat során talán a legcifrábban kritizálta a milliárdost. Miután kiesett az előválasztási versenyből egyből beállt Trump mögé, most pedig az egyik legesélyesebb jelölt az igazságügyi miniszteri pozícióra. De így volt ez Dr. Ben Carson esetében is, aki Trump egyik legnagyobb vetélytársa volt az előválasztási folyamatban. Trump győzelmi beszédében már neki is megköszönte a támogatást.

Ott van Paul Ryan, az amerikai alsóház republikánus (ház)elnöke, akit Trump szénné oltott az előválasztási versenyben, ennek ellenére Ryan később mégis mellette kampányolt. Szerdán természetesen ő is gratulált a frissen megválasztott új elnöknek. A jövőben együtt is kell majd dolgozniuk, hiszen Ryan házelnöki megbízatása még egy évig tart.

Ted Cruz texasi szenátor szintén a republikánus előválasztásban akadt össze Trumppal, méghozzá elég keményen. Kettejük között dőlt  el, hogy végül ki lesz a Republikánus párt elnökjelöltje. Cruz keményen támadta Trumpot, sokszor beteges hazudozónak is nevezte. Végül ő is beállt mögé, és most az új elnök szenátorként számít Cruz további, elhivatott munkájára.

Végül szót kell ejtenünk arról is, hogy Trump az egyik elnökjelölti vitában elmondta, hogy ha ő lenne az elnök, Hillary Clinton már rég börtönben ülne. Ennek ellenére győzelmi beszédében már megköszönte neki, hogy kemény ellenfél volt és úgy fogalmazott, hogy Amerika hálás lehet és sokkal tartozik Clintonnak a szolgálataiért. Így megy ez az amcsiknál.

Connie Mack-ről pedig csak annyit, hogy:

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére